PKP IC wybiera najlepszych konduktorów do pracy w Pendolino

W toku zakończonego pierwszego etapu rekrutacji wewnętrznej do obsługi pociągów EIC Premium (Pendolino), chęć pracy zgłosiło 400 pracowników PKP Intercity.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PKP IC wybiera najlepszych konduktorów do pracy w Pendolino

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

3 mar 2014 11:31


Jeszcze w ub. roku zarząd spółki ocenił kompetencje i rozpoczął szkolenia wszystkich, spośród ponad 1700 zatrudnionych, konduktorów.

Wymagania, które musieli spełnić kandydaci do pracy w składach Pendolino, to m.in.: minimum rok doświadczenia w pracy w drużynie konduktorskiej, znajomość języka angielskiego lub innego języka obcego, standardów obsługi klienta oraz zagadnień dotyczących codziennej eksploatacji wagonów i ruchu pociągów.

W przyszłym tygodniu rozpocznie się finalizacją postępowania rekrutacyjnego. Będą weryfikowane umiejętności z różnych obszarów, a wybrani kandydaci przejdą kolejne testy praktyczne, teoretyczne oraz ze znajomości języka obcego.

Według informacji rzecznika prasowego PKP IC Zuzanny Szopowskiej, nie można jeszcze określić, ile osób będzie pracowało w składach Pendolino. Zależy to od decyzji, czy w składzie drużyny konduktorskiej będzie wchodził kierownik i jeden, czy dwóch konduktorów.

Przypomnijmy, że Pendolino zacznie regularnie kursować od połowy grudnia br. Na trasy będzie skierowanych prawdopodobnie 19 składów, na 20 zakupionych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.