PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

PKO BP zatrudni osoby niepełnosprawne

  • Autor: PAP/AT
  • 23 paź 2019 11:22

PKO BP zwiększy liczbę zatrudnianych osób niepełnosprawnych w swoich placówkach - poinformował wiceprezes banku Piotr Mazur.

PKO BP zatrudni osoby niepełnosprawne
Adobe Stock
REKLAMA
  • PKO Bank Polski podpisał w środę (23 października) porozumienie z Państwowym Funduszem Osób Niepełnosprawnych w ramach programu "Praca-Integracja".
  • W ramach porozumienia PKO Bank Polski w 2-3 miesiące zatrudni w swoich placówkach kolejne osoby niepełnosprawne na stanowiskach: specjalista ds. monitoringu i ekspert ds. sprzedaży.
  • Na początku oferuje 25 miejsc pracy.

PKO Bank Polski podpisał w środę porozumienie z Państwowym Funduszem Osób Niepełnosprawnych w ramach programu "Praca-Integracja". Dotąd do programu przystąpiły Poczta Polska, Grupa Enea i PKN Orlen.

Pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz podkreślił podczas konferencji prasowej, że inicjatywa skierowana jest do największych spółek, które chcą niepełnosprawnych aktywizować zawodowo i oferować im stabilne i dobre zatrudnienie. Jego zdaniem są to pracodawcy wrażliwi społecznie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PKO Bank Polski w ramach porozumienia w 2-3 miesiące zatrudni w swoich placówkach kolejne osoby niepełnosprawne na dwóch stanowiskach: specjalista ds. monitoringu i ekspert ds. sprzedaży. Na początku oferuje 25 miejsc pracy.

Czytaj też: PKO BP: Popyt na pracę wyhamował

Trwa proces wyłaniania organizacji pozarządowej, która pomoże znaleźć konkretne osoby na oferowane stanowiska pracy w banku. Wiceprezes banku, mówiąc o wadze podpisanego porozumienia, zwrócił uwagę, że praca jest ważna dla osób niepełnosprawnych, bo daje im satysfakcję i są oni w nią bardzo zaangażowani, bo czują się docenieni i potrzebni.

"Mogę obserwować od dłuższego czasu, niemalże codziennie, osoby niepełnosprawne, które pracują u nas. Widzę ich zaangażowanie i błysk w oczach, że mają tę pracę. Takiego błysku nie widzę wśród osób w pełni sprawnych. Jestem pewny, że osoby niepełnosprawne znajdą dobrą atmosferę wśród pracowników PKO Banku Polskiego" - zaznaczył wiceprezes banku.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: PKO BP zatrudni osoby niepełnosprawne

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • He, He 2019-10-23 12:48:33

    A największe korporacje i spółki kolejowe ani myślą o zwiększaniu zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Wręcz przeciwnie. Siedzą cicho i nie odzywają się i generują świadomie koszty PŁACĄC regularnie kary na PFRON. I to sowite kary, co najmniej kilkumilonowe w ciagu roku.

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA