PKO BP, Getin Noble, Raiffeisen Bank. Oni zaplanowali zwolnienia grupowe

Zamiar zwolnień grupowych zgłosiło w listopadzie  w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie ośmiu pracodawców. Firmy te działają m.in. w branżach: bankowej oraz handlowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PKO BP, Getin Noble, Raiffeisen Bank. Oni zaplanowali zwolnienia grupowe

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

12 sty 2016 14:02


Zgodnie z obowiązującą ustawą o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunku pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, pracodawca zobowiązany jest zgłosić zamiar zwolnień grupowych do właściwego, ze względu na siedzibę firmy, urzędu pracy.

Czytaj też: Kolejna lawina zwolnień w polskich bankach? PKO BP już zapowiedział cięcia etatów

Zamiar zwolnień grupowych w listopadzie 2015 roku zgłosiło w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie ośmiu pracodawców - tak samo jak w poprzednim miesiącu.

Jak informuje stołeczny WUP, redukcją zatrudnienia miało zostać objętych 2 078 osób (o 1 622 osoby więcej niż miesiąc wcześniej). Największą liczbę osób przewidzianych do zwolnienia zgłosiły:

- PKO BP – 930 wypowiedzeń (w całej Polsce).

- Getin Noble – 405 wypowiedzeń zmieniających warunki pracy i płacy.

- Raiffeisen Bank Polska – 300 wypowiedzeń definitywnych oraz wypowiedzenia zmieniające warunki pracy i płacy (w całej Polsce).

- Carlsberg Polska – 150 wypowiedzeń definitywnych oraz wypowiedzenia zmieniające warunki pracy i płacy. W przypadku tej firmy cały proces został zakończony jeszcze w 2015 roku.

W związku z tym liczba osób przewidzianych do zwolnienia i zwolnionych na obszarze województwa mazowieckiego może być nieznacznie zawyżona z uwagi na planowane zwolnienia lub dokonywane zwolnienia w filiach różnych instytucji, posiadających siedzibę firmy na terenie województwa mazowieckiego.

Zwolnienia grupowe w listopadzie 2015 r.

12 pracodawców w listopadzie 2015 roku zwolniło pracowników w ramach zwolnień grupowych (o czterech pracodawców mniej niż miesiąc wcześniej). Redukcją zatrudnienia zostało objętych 245 osób (o 17 osób mniej w poprzednim miesiącu).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

4 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Dorota 2016-09-23 13:41:05

Poszukuję osób, które straciły pracę z przyczyn zakładu pracy z małopolski zachodniej, więcej informacji pod nr 12 363 80 86 lub e-mail biuro@celpraca.pl

mea 2016-06-20 15:24:29

nie ma nic dziwnego w tym,że banki zwalniają. dla klienta to nie ma znaczenia ;) przynajmniej ja tego nie odczułam w getinie. niedawno załatwiałam jedną wątpliwą sprawę u nich i byłam zaskoczona jak szybko i skutecznie zadziałali :)

inga 2016-02-26 18:43:57

Takie przetasowania to jeszcze nie koniec instytucji bankowej. Jak w każdej branży następują zmiany, taki wymóg czasu. pocieszające, że dobrze wyszkoleni pracownicy z łatwością znajdą pracę za tzw. rogiem.