PARTNERZY PORTALU

Piotr Kańtoch, Powen-Wafapomp: Millenialsi za często zmieniają pracę

– Namawiamy i szanujemy takich pracowników, którzy pracują dekadę lub dłużej – mówi Piotr Kańtoch, wiceprezes Powen-Wafapomp.

Piotr Kańtoch, Powen-Wafapomp: Millenialsi za często zmieniają pracę
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

– Mój ojciec spoglądając w CV dziwi się, że człowiek co cztery lata zmienia pracę. Tymczasem ja mu mówię, że to jeszcze w miarę stabilny pracownik, bo znam takich, którzy zmieniają pracę co roku – opowiada Piotr Kańtoch, wiceprezes firmy rodzinnej Powen-Wafapomp, która dostarcza urządzenia do elektrowni, elektrociepłowni, hut, kopalń, a także zakładów chemicznych, petrochemicznych, cukrowni, zakładów wodociągowych i wielu innych odbiorców.

Jak przyznaje Kańtoch, nowe generacje nie przywiązują aż tak dużej wagi do stażu pracy w jednej firmie, tymczasem w Powen-Wafapomp namawia się i szczególnie docenia i szanuje pracowników, którzy pracują dekadę lub dłużej.

– Nigdy też nie stosowaliśmy umów śmieciowych – wszyscy mają umowy o pracę, i tak naprawdę to jest coś, co zawsze nas w jakiś sposób odróżniało od konkurencji – dodaje.

Generacja Y, czyli tzw. millenialsi, to 11 mln Polaków, około połowa osób w wieku produkcyjnym. Rzeczywiście, jak wynika z wielu raportów, nie jest to raczej lojalne pokolenie. Ciągle poszukuje nowych wyzwań i potrzebujące ciągłego rozwoju.

Kiedy firma nie daje im takich możliwości, nie mają skrupułów, by zrezygnować z pracy. 44 proc millenialsów deklaruje, że odejdzie z danej firmy w ciągu dwóch lat, a dwie trzecie jest zdania, że do 2020 zmieni pracę (dane z 2016 r.).

Millenialsi to także w dużej mierze idealiści. Zdecydowana większość (87 proc.) jest przekonana, że sukcesu w biznesie nie można mierzyć tylko czynnikami finansowymi. Co więcej, są zdania, że biznes może pozytywnie wpływać na społeczeństwo – pokazuje raport „Millenial Survey – Winning over the next generation of leaders”.

Przedstawiciele generacji Y wysoko cenią również elastyczność. Aż 67 proc. przyznaje, że ma elastyczny czas pracy, a 43 proc. możliwość pracy z domu.

Igreki chcą się czuć dobrze w swojej pracy – zarówno pod względem rozwoju zawodowego, jak i życia prywatnego. Jak wskazuje raport Deloitte, work-life balance jest najważniejszym czynnikiem, na który zwracają uwagę millenialsi, wyłączając z badania wynagrodzenie.

Jeśli chodzi o kadrę, firma Powen-Wafapomp nie ma problemów z pozyskiwaniem specjalistów, szczególnie z zakresu konstruowania. Jak przekonuje Piotr Kańtoch, młodzi inżynierowie w tym obszarze dostają od firmy coś, czego nie oferują zachodnie koncerny w Polsce.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (5)

Do artykułu: Piotr Kańtoch, Powen-Wafapomp: Millenialsi za często zmieniają pracę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • bez złudzeń 2018-06-05 22:28:48

  tylko jakoś dziwnie bo pracownicy 50+ są pierwsi w kolejce do zwolnienia

 • kyto 2018-06-05 14:13:40

  Tak szanuje, że długoletni pracownicy pracują za najniższą krajową bez szans na premie, o podwyżce (a właściwie wyrównaniu) wynagrodzenia nie mają co marzyć. Masz panie prezesie pracowników, którzy przepracowali nie dekadę ale dwie , trzy, a nawet cztery i jak ich szanujesz?

 • Zeghar 2017-03-01 18:31:59

  Trochę to dziwne co mówi pan prezes, bo szkolenia z CNC to jedne z popularniejszych szkoleń jakie widzę w pośredniakach. No chyba że klasycznie w P-W szukają ludzi z 10 latami doświadczenia w CNC za pensję minimalną.

 • długoletni 2017-02-28 11:56:06

  Tak doceniacie długoletnich pracowników że wielu z nich pozwalnialiście .

 • IMHO 2017-02-28 09:30:48

  To płać tyle żeby nie opłacało im się zmieniać. Przy obecnych cenach w Polsce życie za mniej niż 1200 euro na rękę to wegetacja.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA