PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Piła „szyje pracowników na miarę potrzeb przedsiębiorców”

  • Autor: JP
  • 5 lut 2016 14:50

• Fundacja Pro Progressio opublikowała Raport Focus on Piła.
• Wynika z niego, że rozbudowany system studiów dualnych w mieście pomógł w zbudowaniu zaplecza kadrowego.
• Piła coraz częściej rekomendowana jest przez organizacje branżowe jako dogodna lokalizacja dla sektora BPO.

Piła „szyje pracowników na miarę potrzeb przedsiębiorców”
Według badań fundacji Pro Progressio o potencjale inwestycyjnym danego regionu stanowi m.in. zaplecze kadrowe. (Fot.: mat. pras.)
REKLAMA

Piła, oddalona o 96 kilometrów od Poznania, pod względem biznesowym pozostawała dotąd w cieniu stolicy Wielkopolski. Tymczasem miasto jest głównym ośrodkiem gospodarczym i akademickim subregionu liczącego ponad 400 tysięcy mieszkańców.

Piła zachęca inwestorów atrakcyjnym usytuowaniem: na przecięciu dróg krajowych prowadzących z Wybrzeża na południe, do Poznania, Gorzowa i dalej do Niemiec, oraz ze Szczecina i Świnoujścia do Bydgoszczy i Warszawy. W promieniu 105 kilometrów znajdują się dwa porty lotnicze: w Poznaniu oraz Bydgoszczy, a na terenie samej Piły funkcjonuje lądowisko o powierzchni ponad 320 ha gruntów, obecnie używane do lotów biznesowych oraz sportowych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zaplecze kadrowe

Według badań fundacji Pro Progressio, zajmującej się rozwojem przedsiębiorczości w Polsce, o potencjale inwestycyjnym danego regionu stanowi m.in. zaplecze kadrowe. Piła jest jednym z miast, kładących nacisk na szkolenie pracowników „szytych na miarę potrzeb przedsiębiorców”. Jest to możliwe dzięki ścisłej współpracy przedstawicieli świata akademickiego i biznesu, w wyniku której powstał rozbudowany system studiów dualnych.

– Model zintegrowanego kształcenia umożliwia zdobywanie doświadczenia zawodowego podczas studiowania. Trójstronną współpracę szkół wyższych, samorządów oraz prywatnych przedsiębiorstw określamy mianem „złotego trójkąta” – mówi Wiktor Doktór, prezes fundacji Pro Progressio.

Otwartość szkół wyższych na poszerzanie oferty dydaktycznej i dostosowywanie jej do wymogów nakładanych przez świat biznesu jest kluczem do pozyskiwania nowych inwestorów i redukowania liczby bezrobotnych absolwentów na rynku pracy.

Biznes w Pile

Zastępca prezydenta miasta Beata Dudzińska podkreśla, że Piła posiada wszystkie atuty większych miast, ale bez ich obciążeń. Wśród największych walorów wymienia wspomnianą już ścisłą współpracę świata nauki z biznesem, atrakcyjne tereny inwestycyjne oraz kompleksową obsługę dla inwestorów i wsparcie w procesie rekrutacji.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Piła „szyje pracowników na miarę potrzeb przedsiębiorców”

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA