Pierwsze konsekwencje fuzji z O2: Wirtualna Polska zwalnia ludzi

Po tym jak grupa O2 przejęła Wirtualną Polskę, załoga portalu wp.pl zaczęła się kurczyć.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pierwsze konsekwencje fuzji z O2: Wirtualna Polska zwalnia ludzi

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

26 lut 2014 10:08


- Zwolnienia w grupie Wirtualna Polska były nieuniknione. Tym bardziej że konsolidują się firmy o podobnym profilu działalności - mówi dla Presserwisu, Jacek Świderski, od połowy lutego nowy prezes Wirtualnej Polski.

Czytaj też: Jacek Świderski prezesem Wirtualnej Polski

Według serwisu Trójmiasto.pl pracę ma stracić ok. 100 osób - zwolnienia zaczęły się już w gdańskiej i warszawskiej redakcji.

Firma zapewnia jednak swoim pracownikom program outplacementowy, a w jego ramach m.in.: warsztaty podnoszące umiejętności pozwalające wyróżnić się na rynku pracy czy kilkutygodniowe wsparcie w przygotowywaniu dokumentów aplikacyjnych oraz dotarciu do jawnych i ukrytych ofert pracy.

- Staramy się nie tylko porozumieć z odchodzącymi pracownikami i współpracownikami, ale też zagwarantować im opcję finansową wykraczającą poza tę wynikającą z obowiązujących przepisów - zapewnia portal trojmiasto.pl Katarzyna Halicka, rzecznik grupy.

Czytaj też: Szef cię zwalnia? Zapłaci za wolne na szukanie nowego zajęcia

- Proponujemy także zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy, co pozwala na szukanie nowej pracy jeszcze w trakcie zatrudnienia w obecnej firmie - dodaje.

Formalne połączenie spółek Wirtualna Polska i O2 w Wirtualną Polskę nastąpić ma pod koniec czerwca br. Wp.pl i O2.pl będą nadal funkcjonować jako dwa niezależne portale.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.