Pierwsza praca, rekrutacja: Młodzi są przekonani, że bez problemu znajdą pracę po studiach

• Z badania Adecco "Young People and Work: Dreams and Readiness" wynika, że młodzi są przekonani, że szybko znajdą pracę.
• Ankietowani wierzą, że są wyposażeni w odpowiednie umiejętności, aby zdobyć wymarzone zajęcie.
• To, czego najbardziej potrzebują, aby odnieść sukces, to doświadczenie zawodowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pierwsza praca, rekrutacja: Młodzi są przekonani, że bez problemu znajdą pracę po studiach

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

5 wrz 2016 12:05


Prawie 8 z 10 (77 proc.) respondentów uważa, że ​​znajdzie pracę w ciągu roku od ukończeniu studiów. Młodzi Szwajcarzy są tego najbardziej pewni (tak uważa aż 89 proc.). Kolejni są ich rówieśnicy w USA (84 proc.), a na drugim biegunie znajdują się ich hiszpańscy koledzy i koleżanki (57 proc.) - co jest zrozumiałe, zważywszy, że obecna stopa bezrobocia wynosi w Hiszpanii aż 45,8 proc.

Czytaj też: Chcesz zatrudnić młodych pracowników? Najpierw musisz ich poznać

Niemal trzy czwarte (73,08 proc.) respondentów czuje, że posiada odpowiednie umiejętności aby rozpocząć swoją zawodową karierę. Młodzi Niemcy są tego najbardziej pewni (89,11 proc.), natomiast Japończycy mają w tej materii najwięcej wątpliwości (31.54 proc.).

Przydatne umiejętności

Jeśli chodzi o konkretne umiejętności potrzebne w przyszłej wymarzonej pracy, języki (56,68 proc.) oraz praktycznego doświadczenia (53,70 proc.), są wymieniane jako najbardziej istotne. Szeroko rozumiane umiejętności cyfrowe są na miejscu trzecim (41,48 proc.).

Ponad dwie trzecie (68,45 proc.) młodych ludzi twierdzi, że wiedzą jaka jest ich wymarzona praca. Pytani, co jest ich zdaniem najważniejsze aby ją zdobyć, na pierwszym miejscu wymieniali doświadczenie zawodowe. Co do aspiracji w ciągu najbliższych 10 lat stabilność finansowa jest najważniejsza, a zaraz za nią plasuje się wymarzone zajęcie i praca w firmie odpowiedzialnej społecznie.

Czytaj też: Stawka godzinowa 12 zł: Młodzi będą mieć problem ze znalezieniem pracy?

Optymizm respondentów wydaje się zaskakujący, biorąc pod uwagę obecne problemy pracodawców w poszukiwaniu odpowiednich kwalifikacji do ich zespołów. Aż 40 proc. pracodawców twierdzi, że nie mogą znaleźć odpowiednich pracowników do swoich firm.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.