PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pierwsza praca. Młodzi chcą etatów i wysokich zarobków. "To już tak nie działa. Nie te czasy"

  • Autor: KDS
  • 5 lip 2017 11:35

Wymarzona pierwsza praca młodych ludzi w Polsce i Europie? Stabilna, na etat, z wysokim wynagrodzeniem. Taki obraz wyłania się z badania "Młodzi ludzie i praca - marzenia a możliwości". - To już tak nie działa. Nie w tych czasach – odpowiada im Anna Wicha, dyrektor generalna w Adecco Poland, współautora badania.

Pierwsza praca. Młodzi chcą etatów i wysokich zarobków. "To już tak nie działa. Nie te czasy"
Młodzi ludzie są pełni optymizmu. Aż 70 proc. ankietowanych uważa, że po skończonych studiach uda im się znaleźć pracę (fot.fotolia)
REKLAMA

• Badanie pokazało również, że młodzi ludzie czują się dobrze przygotowani do podjęcia wyzwań na rynku pracy. 

• Są też pełni optymizmu. Aż 70 proc. ankietowanych uważa, że po skończonych studiach uda im się znaleźć pracę.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• – Z naszego badania wyłania się obraz pewnych siebie młodych pracowników, świadomych swojej wartości i przebojowo idących po zatrudnienie – komentuje wyniki Anna Wicha, dyrektor generalna w Adecco Poland. 

 

Wyniki badania "Młodzi ludzie i praca – marzenia a możliwości”, które przeprowadziły Adecco Poland i InfoPraca.pl, jasno wynika, że młodym ludziom nie możemy odmówić pozytywnego nastawienia i wiary we własne siły.

Okazuje się, że dokładnie 70 proc. badanych uważa, że po skończeniu studiów uda im się znaleźć pracę. Co więcej, 68,2 proc. z nich jest zdania, że są dobrze przygotowani do podjęcia swojej pierwszej pracy, a 67 proc. – że podczas studiów uczą się rzeczy, które przydadzą im się w przyszłej pracy.

– Dobre nastawienie do pracy, do realizacji wyzwań zawodowych to z pewnością filary przyszłego sukcesu, niemniej ważna jest jeszcze świadomość, że praca potrzebuje obycia, czyli im więcej praktycznego doświadczenia zbierzemy podczas studiów, tym łatwiej będzie nam się zmierzyć z realiami rynku – komentuje wyniki badania Marek Jurkiewicz, dyrektor InfoPraca.pl.

źródło: materiały Adecco Poland i InfoPraca.pl
źródło: materiały Adecco Poland i InfoPraca.pl

 

Z kolei zdaniem Anny Wicha, dyrektor generalnej Adecco Poland, młodzi Polacy mają dobre rozeznanie jakie kompetencje są poszukiwane. Według 82,8 proc. badanych, o dobrym przygotowaniu do przyszłej pracy decyduje praktyczne doświadczenie. Na drugim miejscu (74,1 proc.) przydatne są języki obce.

 – Doświadczenie jest absolutnie najważniejsze i jednocześnie najtrudniejsze do zdobycia. Z kolei języki obce w dzisiejszym świecie nie są już przewagą, a raczej koniecznością – dodaje Wicha.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pierwsza praca. Młodzi chcą etatów i wysokich zarobków. "To już tak nie działa. Nie te czasy"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA