×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pierwsza praca. Młodzi chcą etatów i wysokich zarobków. "To już tak nie działa. Nie te czasy"

  • Autor: KDS
  • 5 lip 2017 11:35

Wymarzona pierwsza praca młodych ludzi w Polsce i Europie? Stabilna, na etat, z wysokim wynagrodzeniem. Taki obraz wyłania się z badania "Młodzi ludzie i praca - marzenia a możliwości". - To już tak nie działa. Nie w tych czasach – odpowiada im Anna Wicha, dyrektor generalna w Adecco Poland, współautora badania.

Pierwsza praca. Młodzi chcą etatów i wysokich zarobków. "To już tak nie działa. Nie te czasy"
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Badanie pokazało również, że młodzi ludzie czują się dobrze przygotowani do podjęcia wyzwań na rynku pracy. 

• Są też pełni optymizmu. Aż 70 proc. ankietowanych uważa, że po skończonych studiach uda im się znaleźć pracę.

• – Z naszego badania wyłania się obraz pewnych siebie młodych pracowników, świadomych swojej wartości i przebojowo idących po zatrudnienie – komentuje wyniki Anna Wicha, dyrektor generalna w Adecco Poland. 

 

Wyniki badania "Młodzi ludzie i praca – marzenia a możliwości”, które przeprowadziły Adecco Poland i InfoPraca.pl, jasno wynika, że młodym ludziom nie możemy odmówić pozytywnego nastawienia i wiary we własne siły.

Okazuje się, że dokładnie 70 proc. badanych uważa, że po skończeniu studiów uda im się znaleźć pracę. Co więcej, 68,2 proc. z nich jest zdania, że są dobrze przygotowani do podjęcia swojej pierwszej pracy, a 67 proc. – że podczas studiów uczą się rzeczy, które przydadzą im się w przyszłej pracy.

– Dobre nastawienie do pracy, do realizacji wyzwań zawodowych to z pewnością filary przyszłego sukcesu, niemniej ważna jest jeszcze świadomość, że praca potrzebuje obycia, czyli im więcej praktycznego doświadczenia zbierzemy podczas studiów, tym łatwiej będzie nam się zmierzyć z realiami rynku – komentuje wyniki badania Marek Jurkiewicz, dyrektor InfoPraca.pl.

źródło: materiały Adecco Poland i InfoPraca.pl
źródło: materiały Adecco Poland i InfoPraca.pl

 

Z kolei zdaniem Anny Wicha, dyrektor generalnej Adecco Poland, młodzi Polacy mają dobre rozeznanie jakie kompetencje są poszukiwane. Według 82,8 proc. badanych, o dobrym przygotowaniu do przyszłej pracy decyduje praktyczne doświadczenie. Na drugim miejscu (74,1 proc.) przydatne są języki obce.

 – Doświadczenie jest absolutnie najważniejsze i jednocześnie najtrudniejsze do zdobycia. Z kolei języki obce w dzisiejszym świecie nie są już przewagą, a raczej koniecznością – dodaje Wicha.

Młodzi ludzie zostali zapytani też jakie - ich zdaniem - umiejętności przydadzą się w przygotowaniu do podjęcia pracy. Wskazywali zdolność analitycznego myślenia (68,8 proc.), komunikatywność (68,4 proc.), obsługę komputera (67,1 proc) oraz pracę w zespole (63,7 proc.).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pierwsza praca. Młodzi chcą etatów i wysokich zarobków. "To już tak nie działa. Nie te czasy"
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA