PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pieniądze w tej branży są niesamowite, a liczba ofert pracy wzrosła 2,5-krotnie

  • KDS
  • 1 lip 2022 13:45

Branża gier rozwija się w błyskawicznym tempie. Tylko przez pierwsze cztery miesiące 2022 roku pojawiło się 2,5 razy więcej ogłoszeń z tej kategorii w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym.

Pieniądze w tej branży są niesamowite, a liczba ofert pracy wzrosła 2,5-krotnie
W trzecim kwartale 2020 roku liczba pobrań gier ze sklepów z aplikacjami skoczyła o 15 proc. w stosunku do tego samego okresu w poprzednim roku. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Liczba ofert pracy dla specjalistów z sektora gier rośnie lawinowo. 
  • Wzrosły też wynagrodzenia dla twórców gier. W porównaniu rok do roku jest to wzrost na poziomie 10 proc. Pensje zależą od umiejętności i doświadczenia kandydatów do pracy.
  • Boom na rynku gier potwierdzają również gigantyczne zyski, jakie w ostatnich latach osiąga ten sektor branży IT.

- Z danych platformy analitycznej devtodev.com wynika, że w pierwszym kwartale 2022 roku same gry mobilne zarobiły na świecie 22 miliardy dolarów. Pod względem pobrań globalny rynek wzrósł o 45 proc. w porównaniu do I kwartału 2019 roku. A trzeba zauważyć, że te liczby od jakiegoś czasu wciąż rosną. Po gry sięga coraz więcej osób, w tym coraz więcej młodszych. Już dzieci w wieku 3-4 lat potrafią spędzać czas, grając w proste gry na tabletach czy smartfonach. Rosnące zainteresowanie tą formą rozrywki przekłada się oczywiście na wzrost zapotrzebowania na specjalistów w tym obszarze IT - mówi Magdalena Rogóż, ekspertka ds. rynku IT ze szkoły programowania online Kodilla.com.

Globalne wzrosty uwidoczniły się tuż po wybuchu pandemii, gdy wielu młodych ludzi utknęło w domach. W trzecim kwartale 2020 roku liczba pobrań gier ze sklepów z aplikacjami skoczyła o 15 proc. w stosunku do tego samego okresu w poprzednim roku. Tygodniowo dało to około 1 miliarda pobrań.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Po zakończeniu lockdownu zjawisko jednak nie osłabło, ponieważ gry, nie tylko mobilne, cieszą się wciąż ogromnym zainteresowaniem.

Rynek gier to prawie 3 mld graczy w skali globalnej (fot. materiały prasowe Kodilla)
Rynek gier to prawie 3 mld graczy w skali globalnej (fot. materiały prasowe Kodilla)

- Rynek gier to prawie 3 mld graczy w skali globalnej, spośród których dominują mieszkańcy: Azji i Pacyfiku (1,52 mld), Europy oraz Bliskiego Wschodu i Afryki (po około 400 mln). Społeczność graczy zwiększała się w ciągu ostatnich 5 lat średniorocznie o 6,2 proc. Szacuje się, że do 2023 r. będzie rosła w tempie około 4,5 proc. Wraz ze wzrostem liczby graczy rośnie także wartość całego rynku gier, szacowanego obecnie na około 175 mld dolarów. Zgodnie z prognozami Newzoo przychody na tym rynku powinny wzrosnąć w 2023 r. do 200,8 mld dolarów - informuje Polsko-Chińska Rada Biznesu.

Jest praca dla specjalistów od gier

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pieniądze w tej branży są niesamowite, a liczba ofert pracy wzrosła 2,5-krotnie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA