PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze. Tak wyobrażamy sobie pracę marzeń

  • KDS
  • 30 sie 2022 0:01

Praca marzeń wcale nie musi polegać na testowaniu luksusowych hoteli czy recenzowaniu nowych seriali na Netfliksie. Z najnowszego badania firmy rekrutacyjnej Michale Page wynika, że powinna być elastyczna, dawać możliwość rozwoju i poczucia bezpieczeństwa. Wynagrodzenie na odpowiednim poziomie również ma znaczenie, ale nie jest kluczowe.

Pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze. Tak wyobrażamy sobie pracę marzeń
Większość pracowników nie wyobraża sobie już powrotu do pracy w biurze w pełnym wymiarze (fot. Unsplash/ Campaign Creators)
REKLAMA
  • Zmieniło się podejście kandydatów do szukania pracy. Interesuje ich nie tylko stanowisko, na którym otrzymają odpowiednie wynagrodzenie. Chcą znaleźć pracę marzeń – i mają konkretne oczekiwania względem idealnego pracodawcy.
  • Ogólnoeuropejskie badanie Candidate Pulse, przeprowadzane regularnie przez firmę Michael Page, pokazuje, że większość z nas nie wyobraża sobie powrotu do pracy w biurze w pełnym wymiarze godzin.
  • Rośnie też liczba pracowników, dla których silną motywacją są możliwość rozwoju osobistego i dostęp do szkoleń. Aż 75 proc. z nich chciałoby pracować w społecznie odpowiedzialnej firmie.

W badaniu przeprowadzonym przez międzynarodową firmę rekrutacyjną Michael Page udział wzięło 5000 uczestników. Odpowiedzi, jakich udzielili, jasno pokazują, że praca marzeń nie zależy już tylko od dobrego wynagrodzenia.

Nie chodzi też o oferty pracy, które zwyczajowo traktuje się jako pracę marzeń. Przykłady? Tester luksusowych hoteli czy opiekun wysp, niania pand czy tester materacy, którego praca polega na leżeniu. Oczekiwania pracowników są zdecydowanie bardziej przyziemne.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Elastyczność w pracy jest najważniejsza dla pracowników

Autorzy badania zauważają, że w podejściu respondentów do warunków wypełniania codziennych obowiązków zawodowych widać rosnące znaczenie wartości innych niż tylko praca i sukces. Nie jest zaskoczeniem, że w czasach COVID-u i home office, według aż 88 proc. ankietowanych, idealne miejsce zatrudnienia powinno pozwalać na utrzymanie odpowiedniej równowagi między życiem zawodowym i prywatnym.

Jednocześnie większość respondentów nie wyobraża sobie już powrotu do pracy w biurze w pełnym wymiarze. 59 proc. najchętniej pracowałaby wyłącznie zdalnie lub w systemie hybrydowym, przy czym możliwość taka jest ważniejsza dla kobiet (63 proc.) niż dla mężczyzn (53 proc.).

- To ważny sygnał dla pracodawców, bo bardziej elastyczne podejście do liczby godzin spędzanych poza domem jest jednym z czynników, który mógłby się przyczynić też do większej reprezentacji kobiet na rynku pracy - mówi Magdalena Wołowiec, senior marketing executive w firmie rekrutacyjnej Michael Page.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze. Tak wyobrażamy sobie pracę marzeń

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA