×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pięć sprawdzonych sposobów na rekrutację specjalistów IT

 • Bartosz Dyląg
  bad
 • 9 sty 2018 19:00

Specjaliści IT cenią sobie spokój, ale ważne jest dla nich towarzystwo innych, choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. To prawda?

Pięć sprawdzonych sposobów na rekrutację specjalistów IT
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Specjaliści IT, szczególnie mocno wyspecjalizowani, to kandydaci bardzo pożądani na rynku pracy. I to pomimo faktu, że zatrudnienie w sektorze rośnie nieustannie.
 • W drugim kwartale 2017 roku liczba pracowników branży IT w Polsce była o prawie 30 procent wyższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
 • Jak poradzić sobie z ich rekrutacją?

Katarzyna Majewska, recruitment manager Poland Global Delivery Center Fujitsu w Łodzi, na podstawie swojego doświadczenia wskazuje pięć ważnych obszarów, o które powinien zadbać pracodawca, jeśli chce skutecznie zatrudniać najlepszych ekspertów z branży technologicznej.

1. Zaoferuj możliwości rozwoju

Specjaliści IT niemal zawsze na rozmowie kwalifikacyjnej pytają o możliwości poszerzania swoich kompetencji. Część z nich chce dalej rozwijać się w technologii, w której się specjalizuje, podczas gdy inni wybierają szkolenia z innych obszarów, w poszukiwaniu zmiany.

Czytaj też: Pracownicy z tej branży zarabiają najwięcej ze wszystkich

Firma, która chce skutecznie rekrutować inżynierów i administratorów IT, a potem cieszyć się zadowolonymi pracownikami, powinna zadbać o to, by mogli oni ciągle się rozwijać, a najlepiej wspierać ich w tym, oferując dofinansowanie szkoleń i certyfikacji. Duże znaczenie ma też to, czy projekt, w którym pracować ma dany kandydat, jest atrakcyjny z jego punktu widzenia, bo to także pobudza do rozwoju.

2. Podejmij współpracę z uczelniami

Szczególnie w przypadku rekrutowania osób na stanowiska, które nie wymagają dużego doświadczenia, dobrym pomysłem jest rozpoczęcie współpracy z lokalnymi uczelniami wyższymi - na przykład na zasadzie programów ambasadorskich, które ostatnio stają się coraz popularniejsze, bo dają studentom możliwość nabywania nowych kompetencji, a firmom zapewniają obecność ich przedstawicieli na uczelniach. Pokazują oni, czym zajmuje się dany pracodawca i mówią o tym, kto może znaleźć u niego zatrudnienie.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Pięć sprawdzonych sposobów na rekrutację specjalistów IT

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • ddd 2018-01-23 18:18:29

  Problemem nie jest znaleźć pracownika w IT a pozwolić młodemu zdobyć doświadczenie. Gdzie młody ma znaleźć obycie z pracą w firmie jak wszędzie na start wymagane jest doświadczenie. Po drugie zarobki w IT są dobre ale dla specjalisty a nie dla młodego ;) Dopóki się nie zmieni mentalność pracodawcy będzie coraz mniej informatyków, ze względu na problemem ze znalezieniem pracy.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA