×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Philips zapowiada zwolnienie 6 tys. pracowników na całym świecie

  • Autor: PAP/AKC
  • 30 sty 2023 10:33

Po tym jak Philips stracił w 2022 r. 1,6 mld euro, koncern poinformował w poniedziałek rano, że zamierza zwolnić 6 tys. pracowników na całym świecie, w tym 1,1 tys. w Niderlandach. Trzy miesiące temu firma poinformowała, że zwalnia 4 tys. pracowników.

Philips zapowiada zwolnienie 6 tys. pracowników na całym świecie
Philips zatrudnia około 80 tys. pracowników w oddziałach na całym świecie (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Już w październiku 2022 r. działający globalnie holenderski koncern zapowiedział program zwolnienia 5 proc. pracowników (ok. 4 tys. osób).
  • Jak informował wówczas Philips, redukcja zatrudnienia powinna przynieść roczne oszczędności rzędu 300 mln euro.
  • "Uważam to za trudne i bolesne dla kolegów, których to bezpośrednio dotyczy, ale jest to konieczne" - twierdzi Roy Jakobs, dyrektora generalnego firmy.

W przeszłości firma była znana z produkcji elektroniki, jednak została przekształcona w podmiot zajmujący się głównie technologią medyczną. Popadła ona w poważne kłopoty przede wszystkim ze względu na problemy z aparatami do bezdechu sennego. Firma zmuszona była wycofać co najmniej 5,5 mln tych urządzeń.

Masowe zwolnienia są częścią restrukturyzacji prowadzonej przez nowego dyrektora generalnego przedsiębiorstwa, Roya Jakobsa, który podczas październikowego zgromadzenia akcjonariuszy nazwał ją "nieuniknioną".

W poniedziałek rano okazało się, że zwolnienia dotkną kolejnych pracowników. Koncern poinformował, iż w 2022 r. poniósł stratę w wysokości 1,6 mld euro i w związku z tym, konieczne będzie zwolnienie 6 tys. osób.

"Uważam to za trudne i bolesne dla kolegów, których to bezpośrednio dotyczy, ale jest to konieczne" - twierdzi Jakobs cytowany w poniedziałkowym komunikacie firmy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Philips zapowiada zwolnienie 6 tys. pracowników na całym świecie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA