PGNiG planuje kolejne programy dobrowolnych odejść

PGNiG planuje programy dobrowolnych odejść również w kolejnych spółkach z grupy, poza przeprowadzonymi już w centrali (PGNiG SA), PSG i w PGNiG Oddział Detaliczny.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PGNiG planuje kolejne programy dobrowolnych odejść

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

14 sie 2015 19:26


"Programy dobrowolnych odejść planowane są również w innych spółkach z grupy. Aktualne zatrudnienie w GK PGNIG, na koniec czerwca tego roku, wynosi 25 934" - poinformowało biuro prasowe PGNiG.

Dla porównania, w styczniu 2014 roku zatrudnionych było 30.930 osób.

"W ciągu 2014 r. i połowy 2015 r. ubyło prawie 5 tys. pracowników, dokładnie 4996 osób. Zmniejszenie zatrudnienia to efekt atrakcyjnych dla pracowników programów dobrowolnych odejść oraz naturalnych odejść i zakończenia umów czasowych" - poinformowano PAP.

Czytaj też: Związkowcy: Zarząd PGNiG nie troszczy się o miejsca pracy

Spółka kontynuuje program poprawy efektywności, którego częścią jest redukcja zatrudnienia w grupie. Dotyczy on ograniczania kosztów stałych działalności. W tym roku program poprawy efektywności może przynieść oszczędności rzędu 500 mln zł, a w 2016 r. 786 mln zł.

Realizacja programu efektywności to odpowiedź na liberalizację rynku gazu w Polsce, a - co za tym idzie - utratę części rynku i zmniejszenie przychodów. Grupa ma w ten sposób przystosować się do funkcjonowania na konkurencyjnym rynku gazu.

"Program ma przynieść trwałe oszczędności na poziomie około 800 mln zł rocznie. W 2014 r. wprowadzone w GK PGNiG oszczędności sięgnęły 300 mln zł, a tylko w I kwartale 2015 r. kolejnych ok. 50 mln zł" - poinformowało biuro prasowe PGNiG.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.