PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

PGE Energia Ciepła w trzy lata może stracić 500 pracowników. Ale ma ambitny plan

O zarządzaniu ciągłą zmianą, przygotowaniu pracowników i walce z luką pokoleniową rozmawiamy z Magdaleną Wyrzykowską-Glezner, dyrektor departamentu zasobów ludzkich w PGE Energia Ciepła, spółce należącej do PGE.

PGE Energia Ciepła w trzy lata może stracić 500 pracowników. Ale ma ambitny plan
Magdalena Wyrzykowska-Glezner, dyrektor Departamentu Zasobów Ludzkich w PGE Energia Ciepła (fot. PGE EC)
REKLAMA
  • PGE Energia Ciepła zatrudnia 5000 osób. Do 2022 roku na emeryturę będzie mogło odejść ponad 500 pracowników.
  • Spółka liczy, że dzięki współpracy ze szkołami i uczelniami wyższymi uda jej się w tym czasie znaleźć zastępców. Ma też ciekawą propozycję m.in. dla pracowników odchodzących na emeryturę.
  • Magdalenę Wyrzykowską-Glezner, dyrektor departamentu zasobów ludzkich w PGE Energia Ciepła, spółce należącej do PGE, zapytaliśmy również o to, jak zarządzać zmianą. Doświadczenia w tej kwestii PGE EC nie brakuje.

Macie za sobą sporą transformację. Pod koniec 2017 roku grupa kapitałowa PGE kupiła elektrociepłownie od EDF, na początku tego roku w skład PGE Energia Ciepła weszło sześć nowych elektrociepłowni znajdujących się w różnych częściach Polski, należących do tej pory do innej spółki w grupie PGE. Jak udało wam się zapanować nad tymi elementami, które wiązały się ze zmianą? Opadł już kurz?

Nie ma co ukrywać, potrzebny był czas. Tym bardziej, że konsolidacja wiązała się ze zmianami na wielu płaszczyznach firmy. Zmiana właściciela. Zmiana procedur wewnętrznych. Zmiana kultury organizacyjnej. Zmiana struktury organizacyjnej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

fot. shutterstock
fot. shutterstock

Rozpoczynając proces postawiliśmy sobie jasny cel. Będziemy na bieżąco informować pracowników o każdej zaistniałej zmianie, wyjaśniać, po co ona jest, jaki ma sens, co ma nam dać w przyszłości. Z takim przekazem docieraliśmy do pracowników na wiele różnych sposobów. W naszych oddziałach pojawiały się plakaty i komunikaty, wysyłaliśmy newslettery, ważniejsze informacje przekazywaliśmy mailami. Sprawdziła się również forma komunikatów wideo, które rozsyłaliśmy do pracowników. Do tego ogromna liczba spotkań organizowanych na wielu płaszczyznach – zarówno z pracownikami, jak i z przedstawicielami związków zawodowych.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: PGE Energia Ciepła w trzy lata może stracić 500 pracowników. Ale ma ambitny plan

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • m 2019-12-09 08:29:20

    wywiad typu pisanego przez biura prasowe. slabiutko

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA