People poszerza działalność. Otwiera nowy oddział w Katowicach

Firma People, specjalizująca się w doradztwie personalnym oraz rekrutacji kadry specjalistycznej i menedżerskiej, zdecydowała o poszerzeniu działalności i otwarciu oddziału w Katowicach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

People poszerza działalność. Otwiera nowy oddział w Katowicach

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

19 mar 2014 11:07


Oddział ten będzie odpowiedzialny głównie za rekrutacje i selekcje na stanowiska specjalistyczne w branży przemysłowej. Katowicki oddział powstał w ramach działu Search & Selection People w odpowiedzi na rozwój przemysłu w województwie śląskim. Nowy oddział prowadzi już pierwsze rekrutacje w sektorach, takich jak np.: automatyka przemysłowa, chemia przemysłowa, przemysł maszynowy, hutnictwo, odlewnictwo i metalurgia; handel, produkcja i transport.

Katowicki oddział People będzie się koncentrować na rekrutacji specjalistów i menedżerów na stanowiska techniczne, sprzedażowe, logistyczne, finansowo-księgowe i administracyjne w branży przemysłowej. Decyzja o otwarciu oddziału w Katowicach jest odpowiedzią na rosnące potrzeby rekrutacyjne polskich i międzynarodowych pracodawców na stanowiska specjalistyczne, w ramach sektora przemysłowego, na co znaczący wpływ ma rozwój nowoczesnych technologii.

- Katowice i aglomeracja śląska to dziś jeden z najszybciej rozwijających się ośrodków gospodarczych w Polsce. To także najbardziej uprzemysłowiona część kraju i Europy Środkowo-Wschodniej. Jest więc dla nas naturalnym kierunkiem rozwoju. Spodziewamy się, że firmy produkcyjne w ciągu najbliższych lat, wraz z rozwojem będą potrzebować kolejnych pracowników. Dodatkowo nowe rozdanie środków unijnych z pewnością przyśpieszy inwestycje w regionie, pozwoli m.in. na rozbudowę mocy produkcyjnych firm, co z kolei przełoży się na większe zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę - mówi Lucyna Pleśniar, prezes People.

- Obecnie na obszarze województwa śląskiego według GUS prowadzi działalność ponad 460 tys. firm, z czego 33,6 tys. stanowią spółki związane z przemysłem. Dobre perspektywy dla regionu potwierdzają liczne raporty rynkowe - mówi Magdalena Milewska, menedżer działu Search & Selection w People.

People w 2013 r. zrealizowała blisko tysiąc projektów, m.in. dla branży: bankowej, finansowej, w tym dla sektora centrów usług wspólnych (SSC/BPO); IT, telekomunikacyjnej, FMCG. Ponad 75 proc. rekrutacji prowadzonych przez People w 2013 r. dotyczyło stanowisk specjalistycznych.

Pozostałe to stanowiska szeregowe, kierownicze i dyrektorskie. 60 proc. rekrutacji zostało przeprowadzonych w województwie mazowieckim, pozostałe głównie w województwach łódzkim i śląskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.