PARTNERZY PORTALU

Pekabex otwiera fabrykę w Gdańsku. Docelowo zatrudni nawet 250 osób

  • Autor: PAP/jk
  • 26 lis 2015 9:46

Grupa Pekabex zainwestowała 45 mln zł w utworzenie nowego zakładu w Gdańsku. Docelowo chce tam zatrudnić do 250 osób. Zakład ma specjalizować się w produkcji elementów dla budownictwa mieszkaniowego.

Pekabex otwiera fabrykę w Gdańsku. Docelowo zatrudni nawet 250 osób
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

W środę (25 listopada)została oficjalnie otwarta gdańska fabryka prefabrykatów Pekabex. Zakład znajduje się w przemysłowej dzielnicy Kokoszki, przy ul. Budowlanych. Jest to dawny Zakład Kokoszki Prefabrykacja, który grupa Pekabex kupiła w kwietniu 2015 r. za 25 mln zł. Dodatkowe 10 mln zł kosztowała modernizacja i wyposażenie fabryki. Kolejne 10 mln zł ma być zainwestowane w przyszłym roku. Zakład położony jest na ok. 11 ha działce.

Prezes Pekabex Bet, Przemysław Borek podczas otwarcia zwrócił uwagę, że "integracja zakładu Kokoszki Prefabrykacja z Grupą Pekabex oznacza kompleksową restrukturyzację i modernizację tej fabryki w ramach wieloletniego planu inwestycyjnego". Podał, że plan zakłada zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu, poszerzenie rodzajów wytwarzanych produktów, wzrost zatrudnienia oraz wdrażanie nowoczesnych technologii.

W momencie zakupu zakład produkował 25 m sześc. prefabrykatów dziennie, docelowe moce produkcyjne szacowane są w najbliższym czasie na ok. 110 m sześc. dziennie.

Fabryka w Gdańsku

Borek wyjaśnił PAP, że grupa chciała mieć swoją fabrykę w Gdańsku m.in. ze względu na to, że dużo eksportuje do krajów skandynawskich.

- To jest dobre miejsce logistycznie - cała aglomeracja trójmiejska, od Tczewa do Wejherowa, zamieszkana przez ponad milion mieszkańców, też nie miała tu żadnego większego zakładu prefabrykacji, który byłby w stanie obsługiwać lokalnie taki rynek - tłumaczył.

Podał, że wielkość obrotów gdańskiego oddziału, w zależności od pozyskanych projektów, może wynieść ok. 50-60 mln zł rocznie.

Nowe miejsca pracy

Poinformował, że w fabryce w tej chwili pracuje blisko 100 osób (z tego ok. 60 osób to pracownicy poprzedniej firmy). - Chcemy, żeby łącznie pracowało 200-250 osób; to będzie zależało od ilości projektów i rodzaju wykonywanych elementów - dodał.

Powiedział, że m.in. oprócz stolarzy, cieśli, zbrojarzy i betoniarzy potrzebni są też młodzi inżynierowie. Planowane jest utworzenie biura projektowego.

Produkcja elementów budowlanych

Zakład w Gdańsku ma się specjalizować w produkcji głównie elementów dla budownictwa mieszkaniowego. - Jest to związane z projektami, które firma realizuje w Skandynawii, głównie w Szwecji, ale też w Danii i Norwegii - tłumaczył.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pekabex otwiera fabrykę w Gdańsku. Docelowo zatrudni nawet 250 osób

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA