Pedro Parente zostanie prezesem Petrobrasu?

• Media spekulują, że wiceprezydent Michel Temer powoła Pedro Parente na stanowisko prezesa Petrobrasu.
• W czasie prezydentury Fernando Cardoso, Parente skutecznie zarządzał poważnym kryzysem energetycznym
• Parente miałby zastąpić na stanowisku prezesa Petrobrasu Aldemira Bendine.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pedro Parente zostanie prezesem Petrobrasu?

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL/AT

wnp.pl

17 maj 2016 13:43


Brazylijskie media spekulują, że wiceprezydent Michel Temer, od kilku dni pełniący obowiązki prezydenta Brazylii, powoła Pedro Parente, szefa sztabu byłego prezydenta Fernando Cardoso, na stanowisko prezesa Petrobrasu, państwowego giganta naftowego. Pedro Parente jest także byłym szefem amerykańskiej firmy spożywczej Bunge. Jeśli te doniesienia się potwierdzą, Parente zastąpi na stanowisku prezesa Petrobrasu Aldemira Bendine.

Media przypominają, że w czasie prezydentury Fernando Cardoso Pedro Parente skutecznie zarządzał poważnym kryzysem energetycznym, który wymagał racjonowania elektryczności.

Zdaniem dziennika „O Globo” umiejętności Parente mają teraz uratować Petrobras przed kryzysem finansowym wywołanym przez niskie ceny ropy naftowej oraz olbrzymi skandal korupcyjny, który sparaliżował większość projektów rozwojowych koncernu.

Władzie nie potwierdziły na razie oficjalnie pogłosek na temat tej nominacji.

Aldemir Bendine został powołany na stanowisko prezesa Petrobrasu przez zawieszoną prezydent Dilmę Rousseff zaledwie rok temu, już po wybuchu skandalu korupcyjnego.

Niedawno szef brazylijskiego państwowego giganta naftowego zapewniał, że spółka robi postępy w ograniczaniu kosztów i poprawie efektywności, po raz pierwszy od 2007 roku uzyskując pozytywne wolne przepływy gotówkowe.

W pierwszym kwartale 2016 r. Petrobras zanotował stratę netto na poziomie 1,25 mld reali (blisko 360 mln dolarów), podczas gdy w rok wcześniej był to zysk na poziomie 5,33 mld reali. Przychody spadły o 5 proc. do 70,3 mld reali.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.