PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

PAŻP szuka kontrolerów lotów. Zatrudni ponad 130 osób

  • Autor: PAP/jk
  • 10 lis 2019 9:38

Do 2024 r. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) planuje wyszkolić 139 kontrolerów ruchu lotniczego - mówi p.o. prezesa PAŻP Janusz Janiszewski. Osoby odporne na stres, z wyobraźnią przestrzenną, podejmujące błyskawicznie decyzje mają czas do 12 listopada na złożenie podań.

PAŻP szuka kontrolerów lotów. Zatrudni ponad 130 osób
Adobe Stock
REKLAMA
  • W Polsce pracuje ok. 570 kontrolerów ruchu lotniczego.
  • Do 2024 roku Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zamierza wyszkolić dodatkowych 139 osób.
  • Kandydaci na kontrolerów muszą mieć zdaną maturę i znać język angielski na poziomie min. B2, być niekarani i w dobrym stanie zdrowia.

"Wychodząc naprzeciw prośbom i oczekiwaniom Polska Agencja Żeglugi Powietrznej podjęła decyzję o przedłużeniu naboru na kurs kontrolera ruchu lotniczego. Aplikacje można przesyłać do wtorku, 12 listopada tego roku" - przekazał Janiszewski.

Dodał, że w Polsce pracuje ok. 570 kontrolerów ruchu lotniczego. "Do 2024 roku Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zamierza wyszkolić dodatkowych 139 osób" - dodał.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Z danych PAŻP wynika, że dziennie w polskiej przestrzeni powietrznej jest ok. 3500 samolotów, a to oznacza odpowiedzialność kontrolera ruchu lotniczego za życie ponad 600 tys. osób każdej doby.

"Kontroler zawsze musi zaplanować kilka możliwych rozwiązań dla każdej sytuacji w przestrzeni powietrznej. Samoloty latają z prędkością 900 km/h, więc presja czasu jest ogromna. Musi działać szybko i z wyprzedzeniem. Do tego potrzebna jest silna osobowość i umiejętność pracy w grupie, bo nad bezpieczeństwem lotu czuwa sztab ludzi" - tłumaczy Janiszewski.

Kandydaci na kontrolerów muszą mieć zdaną maturę i znać język angielski na poziomie min. B2, być niekarani i w dobrym stanie zdrowia.

"Poszukujemy osób, które oprócz umiejętności pracy w zespole, wybitnej spostrzegawczości, umiejętności szybkiej oceny sytuacji i szybkiego podejmowania decyzji, mają ponadprzeciętną odpornością na stres. W tym zawodzie cały czas trzeba mieć świadomość, że od właściwej decyzji zależy życie setek, a czasem tysięcy osób" - mówi Janiszewski.

Szkolenie trwa około dwóch lat i jest identyczne w każdym kraju Unii Europejskiej. Prowadzone jest przez wykwalifikowanych specjalistów, doświadczonych pracowników PAŻP oraz czynnych zawodowo instruktorów - kontrolerów ruchu lotniczego.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PAŻP szuka kontrolerów lotów. Zatrudni ponad 130 osób

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA