×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Papieskie wojsko ma być większe. Gwardia Szwajcarska rekrutuje

  • Autor: PAP/KDS
  • 26 maj 2019 9:50

Przyłączcie się do nas - apeluje do młodych Szwajcarów Gwardia Szwajcarska, która poszukuje rekrutów. Potrzeba ich więcej niż dotychczas, bo niedawno zapadła decyzja o zwiększeniu liczebności papieskiego wojska ze 110 do 135.

Papieskie wojsko ma być większe. Gwardia Szwajcarska rekrutuje
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Watykańskie media opublikowały kolejne wideo, prezentujące straż przyboczną papieża. Nowy odcinek tej serii zatytułowany "Pierwsze kroki" przygotowany został w ramach poszukiwań kandydatów do służby, które prowadzone są także przy wykorzystaniu nowych mediów.

Prezentacja, rozpoczynająca się od momentu przybycia rekrutów do Rzymu i wejścia do koszar Gwardii Szwajcarskiej, przedstawia też sceny z dwumiesięcznego kursu dla rekrutów w ośrodku szkolenia policji w Isone w Szwajcarii. Zajęcia obejmują wykłady, także z dziedziny psychologii i prawa, ćwiczenia na strzelnicy, kurs musztry, samoobrony i pierwszej pomocy.

- Bardzo rzadko zdarza się, by ktoś wyjechał w trakcie dwumiesięcznego kursu - wyjaśnił portalowi Vatican News sierżant Urs Breitenmoser z Gwardii. Jak podkreślił, odbywają się też różne spotkania, by móc ustalić, czy kandydat do tej formacji naprawdę się nadaje.

Duże znaczenie mają spotkania informacyjne w Watykanie, organizowane co roku na jesieni i skierowane do Szwajcarów w wieku od 16 do 18 lat. Mogą w ich trakcie z bliska zobaczyć, jak wygląda służba. Duża część uczestników tych spotkań wstępuje potem do Gwardii.

Wymagania to obywatelstwo szwajcarskie, wiek od 19 do 30 lat, co najmniej 174 centymetry wzrostu. Trzeba być praktykującym katolikiem i zadeklarować gotowość pełnienia służby przez minimum 26 miesięcy. Po pięciu latach halabardziści mogą się ożenić. Wcześniej trzeba było czekać na to znacznie dłużej - zauważono - ponieważ przed zawarciem małżeństwa gwardzista musiał otrzymać stopień kaprala. Skrócenie tego czasu to decyzja papieża Franciszka w ramach reformy Gwardii, której liczebność postanowił zwiększyć w zeszłym roku.

Przy okazji tegorocznego zaprzysiężenia rekrutów dowódca Gwardii Szwajcarskiej pułkownik Christoph Graf przyznał, że wojsko ma problemy ze znalezieniem żołnierzy. Trudności te, jego zdaniem, to rezultat bardzo dobrej sytuacji ekonomicznej w Szwajcarii i braku bezrobocia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Papieskie wojsko ma być większe. Gwardia Szwajcarska rekrutuje

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA