×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Panattoni buduje fabrykę w Kaliszu. Powstaną setki miejsc pracy

  • Anna Trojanowska
    AT
  • 7 wrz 2020 14:46

Panattoni zrealizuje nową inwestycję w Kaliszu, gdzie powstanie zakład produkcyjny dla niemieckiego producenta, który będzie długoterminowym najemcą tego obiektu. Dzięki inwestycji zatrudnienie znajdzie ok. 650 osób.

Panattoni buduje fabrykę w Kaliszu. Powstaną setki miejsc pracy
Dzięki inwestycji niemiecki producent zwiększy moc produkcyjną firmy w Polsce oraz podwoi miejsca pracy, zatrudniając docelowo ok. 650 pracowników (fot. kalisz.pl)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Najemcą obiektu jest niemiecki producent rozwiązań technicznych, stosowanych w projektach przemysłowych.
  • Dzięki inwestycji zwiększy on moc produkcyjną firmy w Polsce oraz podwoi miejsca pracy, zatrudniając docelowo ok. 650 pracowników.
  • Inwestycja będzie gotowa w trzecim kwartale 2021 roku.

Inwestycja powstanie w Strefie Gospodarczej Dobrzec-Zachód przy ul. Rozwojowej na powierzchni ponad 8 ha. Planowana powierzchnia fabryki to 40 000 m kw, z czego aż 36 500 m kw zajmie produkcja, reszta będzie przeznaczona na część biurowo-socjalną.

Najemcą obiektu jest niemiecki producent rozwiązań technicznych, stosowanych w projektach przemysłowych. Dzięki inwestycji zwiększy on moc produkcyjną firmy w Polsce oraz podwoi miejsca pracy, zatrudniając docelowo ok. 650 pracowników. Inwestycja będzie gotowa w trzecim kwartale 2021 roku.

- Największym wyzwaniem dla Panattoni jest wsparcie niemieckiej firmy w zachowaniu ciągłości produkcji i dostarczenie jej obiektu w ściśle wyznaczonym terminie. Dodał też, że Panattoni jest pierwszym deweloperem na rynku, który zauważył potrzebę realizacji obiektów zgodnie ze ścisłymi wytycznymi przyszłych użytkowników i w tym celu stworzył dedykowaną strukturę – BTS Group. Do dziś stworzyliśmy 2,6 mln metrów kwadratowych powierzchni w tej formule i wciąż realizujemy kolejne - mówi Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS Group Panattoni.

Wizualizacja fabryki (fot. panattonieurope.com)
Wizualizacja fabryki (fot. panattonieurope.com)

Kalisz to drugi co do wielkości ośrodek województwa wielkopolskiego z bardzo dobrym dostępem do rynku pracownika. Jak przyznała firma Panattoni, potencjał ten pozwoli klientowi na zrealizowanie jego nadrzędnego celu, jakim jest podwojenie mocy produkcyjnych i zwiększenie zatrudnienia.

Firma doceniła miasto za bardzo dobrze przygotowane oferty terenów inwestycyjnych wraz z infrastrukturą dla tego terenu. Zdaniem Panattoni nie bez znaczenia była również kompleksowa i rzeczowa współpraca z Urzędem Miasta Kalisza, która również przyczyniła się do decyzji o rozpoczęciu projektu inwestycyjnego w tej lokalizacji.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Panattoni buduje fabrykę w Kaliszu. Powstaną setki miejsc pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA