Państwo Islamskie chce rekrutować w Niemczech marokańskich chemików

Organizacja terrorystyczna Państwo Islamskie (IS) działająca w Iraku i Syrii zamierza rekrutować w Niemczech młodych Marokańczyków i obywateli innych państw Maghrebu studiujących chemię i biologię. Chce ich zatrudnić przy produkcji broni chemicznej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Państwo Islamskie chce rekrutować w Niemczech marokańskich chemików

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

21 lis 2014 9:29


Jak poinformował w czwartek marokański dziennik "Al-Ahdaz Al-Magrebija", niemieckie służby bezpieczeństwa we współpracy z marokańskimi objęły obserwacją niektórych podejrzanych studentów.

IS postawiło sobie za cel werbowanie niemieckich studentów pochodzących z krajów Maghrebu i mających podwójne obywatelstwo - marokańskie lub tunezyjskie i niemieckie - którzy uczą się na uniwersytetach w Berlinie, Frankfurcie i Duesseldorfie.

Czytaj też: BASF szuka kolejnych pracowników. Kogo potrzeba?

Cytowany dziennik powołując się na "dobrze poinformowane źródła" podkreśla, że IS chce podjąć produkcję broni chemicznej w dążeniu do "osiągnięcia równowagi sił" w wojnie z międzynarodową koalicją, na której czele stoją Stany Zjednoczone.

To marokańskie źródło powołuje się także na raport amerykańskich służb specjalnych, w którym jest mowa o znalezieniu przez nie laptopa pewnego syryjskiego studenta chemii, członka sił zbrojnych IS. W komputerze znaleziono materiały dotyczące produkcji broni biologicznej i chemicznej.

Państwo Islamskie - według dziennika - stara się również rekrutować specjalistów z dziedziny informatyki, inżynierów naftowców i lekarzy.

Według najnowszego raportu amerykańskiego ośrodka badawczego Soufan Group wśród bojowników IS jest już 12 000 osób pochodzących z 81 krajów. 58 proc. to ludzie z Tunezji, Arabii Saudyjskiej i Maroka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.