PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Praca w branży HR. Sektor rozwinął żagle w czasie pandemii

  • Justyna Koc
    jk
  • 17 mar 2021 13:50

HR, handel, obsługa klienta, marketing i część stanowisk w IT - to tutaj w ciągu minionego roku kobiety najczęściej znajdowały zatrudnienie.

Praca w branży HR. Sektor rozwinął żagle w czasie pandemii
Na stanowiska w branży HR aplikowało aż 89 proc. kobiet więcej niż jeszcze rok wcześniej (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Z badań Randstad i Kodilla.com wynika, że w okresie od marca 2020 do lutego 2021 roku na stanowiska w branży HR aplikowało aż 89 proc. kobiet więcej niż jeszcze rok wcześniej.
  • Panie częściej niż w przed pandemią decydowały się na zatrudnienie przede wszystkim w handlu, a także w sprzedaży i marketingu. 2020 rok przyniósł także wzrost zainteresowania pań branżą IT.
  • Według Klaudii Jarych, konsultantki Zmiany Zawodowej i współtwórczyni portalu Dookoła Pracy, czas pandemii to ogromna szansa dla osób, które od dawna zastanawiają się nad tym, by coś zmienić w swoim zawodowym życiu.

O tym, jak zmienił się rynek pracy dla kobiet od momentu pojawienia się pandemii i związanych z nią ograniczeń, mówi wspólna analiza szkoły programowania online Kodilla.com i agencji zatrudnienia Randstad. Grupę badawczą stanowiło 10 tys. pań, a zestawienie objęło okres od marca 2020 do lutego 2021, a także analogiczny przedział rok wcześniej (marzec 2019 - luty 2020), gdy jeszcze nikt nawet nie wyobrażał sobie tego, co nastąpi w najbliższej przyszłości.

HR na celowniku

Z badań Randstad i Kodilla.com wynika, że w okresie od marca 2020 do lutego 2021, na stanowiska w branży HR aplikowało aż 89 proc. kobiet więcej niż jeszcze rok wcześniej.

- To sektor, który i tak jest mocno sfeminizowany, jednak to nie obecność kobiet jest tu najciekawsza, lecz aktywność tej branży w pandemicznej rzeczywistości. Większe zapotrzebowanie na rekruterów oznacza bowiem więcej procesów rekrutacyjnych, co optymistycznie świadczy o kierunku, w którym zmierza polski rynek pracy – tłumaczy Mateusz Żydek, ekspert rynku pracy Randstad Polska.

Źródło: Randstad
Źródło: Randstad

Poza tym oprócz sektora HR, panie częściej niż przed pandemią decydowały się na zatrudnienie przede wszystkim w handlu (szczególnie na stanowiskach zdalnych związanych z e-commerce), a także w sprzedaży (z możliwością pracy online) i marketingu, głównie digitalowym.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Praca w branży HR. Sektor rozwinął żagle w czasie pandemii

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA