×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Panattoni buduje fabrykę w Kaliszu. Powstaną setki miejsc pracy

  • Anna Trojanowska
    AT
  • 7 wrz 2020 14:46

Panattoni zrealizuje nową inwestycję w Kaliszu, gdzie powstanie zakład produkcyjny dla niemieckiego producenta, który będzie długoterminowym najemcą tego obiektu. Dzięki inwestycji zatrudnienie znajdzie ok. 650 osób.

Panattoni buduje fabrykę w Kaliszu. Powstaną setki miejsc pracy
Dzięki inwestycji niemiecki producent zwiększy moc produkcyjną firmy w Polsce oraz podwoi miejsca pracy, zatrudniając docelowo ok. 650 pracowników (fot. kalisz.pl)
REKLAMA
  • Najemcą obiektu jest niemiecki producent rozwiązań technicznych, stosowanych w projektach przemysłowych.
  • Dzięki inwestycji zwiększy on moc produkcyjną firmy w Polsce oraz podwoi miejsca pracy, zatrudniając docelowo ok. 650 pracowników.
  • Inwestycja będzie gotowa w trzecim kwartale 2021 roku.

Inwestycja powstanie w Strefie Gospodarczej Dobrzec-Zachód przy ul. Rozwojowej na powierzchni ponad 8 ha. Planowana powierzchnia fabryki to 40 000 m kw, z czego aż 36 500 m kw zajmie produkcja, reszta będzie przeznaczona na część biurowo-socjalną.

Najemcą obiektu jest niemiecki producent rozwiązań technicznych, stosowanych w projektach przemysłowych. Dzięki inwestycji zwiększy on moc produkcyjną firmy w Polsce oraz podwoi miejsca pracy, zatrudniając docelowo ok. 650 pracowników. Inwestycja będzie gotowa w trzecim kwartale 2021 roku.

- Największym wyzwaniem dla Panattoni jest wsparcie niemieckiej firmy w zachowaniu ciągłości produkcji i dostarczenie jej obiektu w ściśle wyznaczonym terminie. Dodał też, że Panattoni jest pierwszym deweloperem na rynku, który zauważył potrzebę realizacji obiektów zgodnie ze ścisłymi wytycznymi przyszłych użytkowników i w tym celu stworzył dedykowaną strukturę – BTS Group. Do dziś stworzyliśmy 2,6 mln metrów kwadratowych powierzchni w tej formule i wciąż realizujemy kolejne - mówi Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS Group Panattoni.

Wizualizacja fabryki (fot. panattonieurope.com)
Wizualizacja fabryki (fot. panattonieurope.com)

Kalisz to drugi co do wielkości ośrodek województwa wielkopolskiego z bardzo dobrym dostępem do rynku pracownika. Jak przyznała firma Panattoni, potencjał ten pozwoli klientowi na zrealizowanie jego nadrzędnego celu, jakim jest podwojenie mocy produkcyjnych i zwiększenie zatrudnienia.

Firma doceniła miasto za bardzo dobrze przygotowane oferty terenów inwestycyjnych wraz z infrastrukturą dla tego terenu. Zdaniem Panattoni nie bez znaczenia była również kompleksowa i rzeczowa współpraca z Urzędem Miasta Kalisza, która również przyczyniła się do decyzji o rozpoczęciu projektu inwestycyjnego w tej lokalizacji.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Panattoni buduje fabrykę w Kaliszu. Powstaną setki miejsc pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA