Oto top 10 branż, w których chcą pracować Polacy

Ponad 9 tys. Polaków wzięło udział, w ramach badania wizerunku pracodawców Randstad Award, w sondażu dotyczącym najbardziej atrakcyjnych miejsc pracy. W jakich branżach marzy im się praca i dlaczego?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oto top 10 branż, w których chcą pracować Polacy

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

19 lut 2015 13:29


Wyniki pokazują, że największym powodzeniem wśród kandydatów będą w tym roku cieszyć się oferty pracy w branży energetycznej. W ocenie badanych, sektor ten wyróżniają: wysokie wynagrodzenia i benefity pracownicze, bezpieczeństwo zatrudnienia i równowaga pomiędzy pracą a życiem osobistym.

Druga w kolejności branża, w której chcieliby pracować badani to motoryzacja. W tym sektorze respondenci widzą największe możliwości udziału w szkoleniach i rozwoju kariery, a także spodziewają się interesujących zadań i dobrej atmosfery w pracy.

Na trzecim miejscu uplasowała się branża surowcowo-paliwowa. W tym przypadku badani najbardziej doceniają stabilną sytuację finansową firm i silne kierownictwo.

A oto pełen ranking:

W wyborze najbardziej atrakcyjnych branż kobiety i mężczyźni byli zgodni, rozbieżności pojawiły się jednak w przypadku różnych grup wiekowych.

Najmłodsi pracownicy – w wieku 18-24 lat - najchętniej rozpoczęliby pracę w branży motoryzacyjnej. Osoby z grupy 25-44 lat na pierwszym miejscu wskazały sektor energetyczny. Wśród badanych w wieku 44-65 lat największą popularność zdobyła branża surowców i paliw.

- Aspekty, w których uczestnicy badania wysoko ocenili czołowe branże są cenną wskazówką dla pracodawców z innych sektorów. W okresie rosnącej dynamiki rynku pracy i rotacji pracowników między firmami, chcąc przyciągać do firm talenty i zatrzymać najlepszych specjalistów u siebie, przedsiębiorcy powinni dołożyć starań, aby podnosić atrakcyjność oferowanych miejsc pracy - mówi Kajetan Słonina, dyrektor zarządzający agencji doradztwa personalnego i pracy tymczasowej Randstad.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.