×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Oto pięć zmian, które rewolucjonizują rynek pracy

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 25 mar 2022 13:50

Rynek pracy po pandemii już nigdy nie będzie taki jak wcześniej. Zmiany mocno wpływają też na zadania HR-owców. Jakie trendy staną się niebawem normą? Oto pięć najważniejszych zmian, na które każdy z nas powinien się naszykować.

Oto pięć zmian, które rewolucjonizują rynek pracy
Na przestrzeni ostatnich miesięcy mogliśmy obserwować istotne zmiany, jakie na naszych oczach zachodziły w sposobie prowadzenia rozmów rekrutacyjnych (fot. Unsplash/Marvin Meyer)
REKLAMA
  • Zarówno praca zdalna w pełnym wymiarze godzin, jak i tzw. tryb hybrydowy, które upowszechniły się w ostatnich dwóch latach pandemii, istotnie zmieniają oblicze dzisiejszej rekrutacji i całego rynku pracy.
  • Rozmowy kwalifikacyjne prowadzone za pośrednictwem internetu, w oparciu o technologie takie jak chatboty lub HR voiceboty to już nie wyjątek, a nowa codzienność rekruterów i kandydatów.
  • Co jeszcze niebawem na rynku pracy stanie się normą? Wyjaśnia Magdalena Radomska, SSC/BPO Recruitment Manager w People.

1. Rekrutacja w trybie on-line

Na przestrzeni ostatnich miesięcy mogliśmy obserwować istotne zmiany, jakie na naszych oczach zachodziły w sposobie prowadzenia rozmów rekrutacyjnych. Tradycyjne spotkania zastąpione zostały rozmowami video i wszystko wskazuje na to, że rekrutacja online, rozpowszechniona w trakcie pandemii, pozostanie z nami na stałe. I to niezależnie od tego, czy pracownicy powrócą do biur czy zostaną przy modelu pracy zdalnej.

– Rekrutacja zdalna okazała się szybkim, wygodnym i dostępnym dla obu stron sposobem komunikacji. Sam jej kształt nie różni się zbytnio od tradycyjnego spotkania, jednak kluczowe jest, by obie strony zadbały o profesjonalny przebieg rozmowy. Jej niewątpliwym plusem, chwalonym zarówno przez kandydatów, jak i rekruterów, jest także oszczędność czasu wynikająca z braku konieczności dojazdu na spotkanie. Co ciekawe, przy tak prowadzonych rozmowach zdecydowanie zmniejszyła się także liczba odwołanych w ostatniej chwili spotkań. Dlatego nawet jeśli praca z biura ponownie stanie się normą, rekrutacja zdalna nieprędko – o ile w ogóle – zostanie zastąpiona spotkaniami na żywo – mówi Magdalena Radomska z agencji rekrutacyjnej People.

2. Zdalny onboarding

Onboarding to kolejny etap procesu rekrutacji, który w ostatnim czasie przeszedł ogromną metamorfozę. Z dotychczasowych doświadczeń zarówno kandydatów, jak i rekruterów wynika, że prowadzony online, pozwala na zdecydowanie bardziej produktywne wykorzystanie czasu.

Wiele organizacji ma już za sobą proces przygotowania infrastruktury i systemu zdalnego wdrożenia. I chociaż opracowanie go to niełatwe zadanie, pamiętajmy, że wykonane dokładnie, pomaga później wdrażać nieograniczoną liczbę kandydatów.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Oto pięć zmian, które rewolucjonizują rynek pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA