Oto najwięksi pracodawcy na świecie

Rekordzista zatrudnia ponad 2 mln osób. O kim mowa? Sprawdźcie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oto najwięksi pracodawcy na świecie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

15 wrz 2014 10:57


Jak podaje serwis Biztok.pl, Wal-Mart jest zdecydowanym liderem, jeśli chodzi o liczbę zatrudnionych pracowników. Pomimo tego, że sieć jest krytykowana za złe warunki pracy i niskie pensje, pracuje tutaj 2,2 mln osób.

Swoją działalność prowadzi w 120 krajach. O kim mowa? O firmie ochroniarskiej G4S. To właśnie w niej pracuje 618 tys. pracowników. Na trzecim miejscu w rankingu uplasował się Randstad Holding, który ma ponad 4,5 tys. biur regionalnych, zatrudnia 595 730 pracowników.

Czytaj też: Oto 30 największych pracodawców w Polsce

Chociaż wielokrotnie musieli ciąć etaty, to jednak w sektorze motoryzacji nadal są górą, jeśli chodzi o ilość miejsc pracy. Mowa o Volkswagenie, w którym pracuje 555 097 osób.

Największe chińskie przedsiębiorstwo z branży petrochemicznej - PetroChina - potrzebuje aż 544 083 pracowników. Prawie połowa z ponad pół miliona jest zatrudniona przy wydobyciu i produkcji. Pozostali pracują m.in. na stanowiskach administracyjnych, w marketingu czy rafinacji.

Czytaj też: Czego najwięksi pracodawcy oczekują od młodych talentów?

Z kolei ogromna firma cateringowa Compass Group zatrudnia 506 699 pracowników. Firma posiada ok. 50 tys. restauracji w ponad 90 krajach. W samym Londynie pracuje ponad pół miliona osób.

Agricultural Bank of China - ten Chiński Bank Rolniczy to jeden z czterech największych banków w tym kraju. Nie będzie więc zaskoczeniem, że zatrudnia 478 980 osób. Natomiast dla ISS, ochroniarskiego giganta pracuje 464 184 osób. Swoje oddziały firma posiada w 50 krajach.

Załoga Industrial and Commercial Bank of China liczy 441 902 osób. Tak wielu pracowników wymaga obsługa 4 mln klientów korporacyjnych i 292 mln klientów indywidualnych.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.