PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Raport Golden Line. Oto najbardziej poszukiwani pracownicy w tym roku

Utrzymujące się na rekordowo niskim poziomie bezrobocie zmusza rekruterów do sięgania w swojej pracy po najróżniejsze narzędzia - od ogłoszeń i usług rekrutacyjnych po direct search. Właśnie wyniki bezpośredniego szukania kandydatów do pracy, głównie w sieciach społecznościowych, dostarczają ciekawych danych na temat najbardziej poszukiwanych specjalistów. Zobaczcie zatem, do kogo najczęściej - za pomocą serwisu GoldenLine - wysyłali wiadomości rekruterzy w styczniu 2019 r.

Raport Golden Line. Oto najbardziej poszukiwani pracownicy w tym roku
Jak wynika z analiz GoldenLine, wśród osób, które otrzymały wiadomość od rekrutera, 16 proc. miało zaznaczoną na profilu specjalizację IT - rozwój oprogramowania. (fot. pxhere.com/domena publiczna)
REKLAMA
  • W 2018 roku wiadomość od rekrutera za pośrednictwem Wyszukiwarki Kandydatów otrzymało 245 847 osób posiadających profil zawodowy w GoldenLine.
  • Najczęściej poszukiwani byli specjaliści z obszarów IT, sprzedaż oraz finanse/ekonomia.
  •  Najwięcej wiadomości rekruterzy wysłali do osób mieszkających w województwie mazowieckim, śląskim i dolnośląskim, a także do tych w wieku 27-36 lat.

Wyszukiwarka Kandydatów serwisu GoldenLine wspiera pracodawców w bezpośrednim dotarciu do kandydatów. W styczniu 2018 roku wiadomość od rekrutera z zaproszeniem do procesu rekrutacji za pośrednictwem GoldenLine otrzymało 25 324 użytkowników posiadających profil zawodowy w serwisie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak wynika z analiz GoldenLine, wśród osób, które otrzymały wiadomość od rekrutera, 16 proc. miało zaznaczoną na profilu specjalizację IT - rozwój oprogramowania. Na drugim miejscu znaleźli się kandydaci z zaznaczoną specjalizacją Inżynieria (13 proc.), na trzecim zaś finanse/ekonomia (11 proc.). Tuż za podium uplasowały się osoby ze specjalizacją produkcja (10 proc.) oraz sprzedaż (9 proc. osób, które otrzymały zaproszenie do procesu rekrutacji, miało zaznaczoną na profilu tę specjalizację).

Czytaj też: Nieco większe bezrobocie to nie powód do niepokoju

Jaki jest wiek poszukiwanych pracowników?

W styczniu 2019 roku najwięcej ofert otrzymali kandydaci pomiędzy 27. a 36. rokiem życia; 52 proc. osób, które otrzymały zaproszenie do procesu rekrutacji, było w tym wieku. 8 proc. zapytanych przez rekrutera osób było w wieku 18 - 26 lat. Z kolei 25 proc. osób, które zostały bezpośrednio zaproszone do procesu rekrutacji, znalazło się w przedziale wiekowym 37 - 44 lata.

Z jakich województw pochodzą najczęściej poszukiwani pracownicy?

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Raport Golden Line. Oto najbardziej poszukiwani pracownicy w tym roku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA