Oto, co trzeba zrobić, żeby dostać pracę w Google

Oryginalny sposób przeprowadzania rozmowy kwalifikacyjnej to nie jedyne co wyróżnia Google w procesie rekrutacyjnym - najważniejsze jest to, co dzieje się po spotkaniu potencjalnego kandydata z rekruterem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oto, co trzeba zrobić, żeby dostać pracę w Google

PODZIEL SIĘ


Autor: ZF

4 sie 2015 13:16


Google i jego niekonwencjonalne metody zatrudniania, takie jak łamigłówki czy dziwaczne pytania, wywoływały już wiele kontrowersji. Jak się jednak okazuje, na podchwytliwych zagadkach logicznych się nie kończy. 

Czytaj też: Czego oczekuje Google od przyszłych programistów?

Michael Gainer, wyższy inżynier oprogramowania w siedzibie Google w San Francisco, ujawnił ostatnio, jak wygląda proces rekrutacji po zakończeniu rozmowy o pracę. 

Rekrutacja w Google

- Decyzja o tym czy zatrudnić daną osobę, czy nie, podejmowana jest na podstawie eseju na ok. 1500 słów, w którym skrupulatnie opisuję przebieg rozmowy z kandydatem - tłumaczy Gainer na portalu Quora.

Według Gainera ten etap jest niezwykle ważny, gdyż to właśnie od jakości eseju zależy, czy kandydatura zostanie pozytywnie rozpatrzona.

- Pomóż mi napisać świetny esej o Tobie - zachęca Gainer. A jak zadbać o to, by był dobry?

Google stawia przed wszystkim na tych, którzy rozumieją dany problem i potrafią tego dowieść; bardziej niż właściwa odpowiedź liczy się proces myślowy prowadzący do niej. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.