PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Suwałki: Powstanie 113 miejsc pracy poprzez rozwój ekonomii społecznej

  • Autor: PAP/JS
  • 7 cze 2017 17:11

Ponad 7 mln zł ma kosztować projekt, w ramach którego w regionie suwalskim (Podlaskie) zostanie stworzonych 113 miejsc pracy w przedsiębiorstwach ekonomii społecznej. Na pomoc i wsparcie mogą liczyć osoby wykluczone społecznie.

Suwałki: Powstanie 113 miejsc pracy poprzez rozwój ekonomii społecznej
Adobe Stock
REKLAMA

• Projekt zakłada objęcie pomocą w sumie ponad 500 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

• Poza zatrudnieniem 113 pracowników w spółdzielniach socjalnych, pomoc dotrze do osób, które będą tworzyć takie przedsiębiorstwa, ale także osoby, które działają w centrach integracji społecznych, w stowarzyszeniach i fundacjach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Władze województwa podlaskiego podpisały umowę z Centrum Aktywności Społecznej "Pryzmat" w Suwałkach na działania wspierające podmioty ekonomii społecznej. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Wsparcie unijne wyniesie 6 mln 936 tysięcy zł, zaś cały projekt zamknie się kwotą 7 mln 182 tysiące zł.

Jak powiedział prezes stowarzyszenia Pryzmat Jarosław Ruszewski, docelowo ma powstać 113 miejsc pracy poprzez utworzenie 21 przedsiębiorstw, w formie spółdzielni socjalnych lub spółek non-profit z ograniczoną odpowiedzialnością.

"Projekt dotyczy zatrudnienia osób, które nie radzą sobie w życiu i potrzebują wsparcia, chodzi o ludzi, którzy korzystają z pomocy społecznej, osób z uzależnieniami, chorych albo ludzi, którzy mieli konflikt z prawem" - powiedział Ruszewski.

Projekt zakłada objęcie pomocą w sumie ponad 500 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Poza zatrudnieniem 113 pracowników w spółdzielniach socjalnych, pomoc dotrze do osób, które będą tworzyć takie przedsiębiorstwa, ale także osoby, które działają w centrach integracji społecznych, w stowarzyszeniach i fundacjach.

Marszałek województwa podlaskiego Maciej Żywno powiedział, że dobry rozwój regionu to nie tylko infrastruktura, drogi i biznes, ale także pomoc ludziom, którzy potrzebują wsparcia. "Ekonomia społeczna jest tym obszarem, który pozwala ludziom nie tylko dobrze wystartować, ale także przy okazji poradzić sobie z własnymi problemami. Ten projekt to podanie ręki właśnie takim osobom, to możliwość, by ci ludzie mogli wyjść na prostą" - dodał Żywno.

Przedsiębiorstwa socjalne w ramach projektu mogą skorzystać z dotacji w kwocie 20 tys. zł na stworzenie jednego stanowiska pracy, dodatkowo miesięczne wsparcie pomostowe w kwocie tysiąca złotych. Jedno przedsiębiorstwo może uzyskać do 100 tysięcy zł na pokrycie wydatków niezbędnych do rozpoczęcia lub prowadzenia działalności gospodarczej.

Partnerem projektu jest Park Naukowo-Technologiczny Polska Wschód w Suwałkach, Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach oraz Stowarzyszenie "Euroregion Niemen". Projekt ma być realizowany przez 3 lata, do 2020 roku. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Suwałki: Powstanie 113 miejsc pracy poprzez rozwój ekonomii społecznej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA