×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ośmiu chętnych do fotela prezesa Polskiego Radia

  • Autor: aw/PAP
  • 2 sty 2017 12:08

• Do Rady Mediów Narodowych wpłynęło jak na razie 8 ofert w konkursie na nowego prezesa Polskiego Radia - poinformował przewodniczący Rady Krzysztof Czabański.
• Rozstrzygnięcie konkursu ma nastąpić do połowy lutego.

Ośmiu chętnych do fotela prezesa Polskiego Radia
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Zgodnie z regulaminem konkursu na nowego prezesa Polskiego Radia oferty można było składać do końca 2016 roku.

"Do RMN wpłynęło 8 zgłoszeń w tym konkursie. Kolejne zgłoszenia mogą jednak nadejść jeszcze za pośrednictwem poczty, będzie tu decydowała data stempla pocztowego" - powiedział Czabański.

Jak dodał, ze względu na "terminy pocztowe" ostateczna liczba złożonych ofert powinna być znana do połowy stycznia. "Z tego powodu dopiero w drugiej połowie miesiąca Rada przystąpi do analizowania złożonych ofert" - mówił Czabański.

"Dalsze postępowanie w sprawie tego konkursu przewiduję, że nastąpi w drugiej połowie stycznia; na przełomie stycznia i lutego powinniśmy zakończyć procedury konkursowe, a rozstrzygnięcie konkursu powinno nastąpić do połowy lutego" - poinformował.

Zgodnie z regulaminem konkursu na nowego szefa Polskiego Radia będzie on przebiegał w trzech etapach, podobnie jak wcześniejszy konkurs na szefa TVP. Pierwszym etapem będzie ocena formalna nadesłanych zgłoszeń, a następnie merytoryczna. Trzecim etapem konkursu będzie rozmowa członków Rady z wyłonionymi we wcześniejszych etapach kandydatami.

Obecnie funkcję prezesa Polskiego Radia pełni Barbara Stanisławczyk-Żyła, która została powołana na to stanowisko 8 stycznia 2016 r. przez ówczesnego szefa MSP Dawida Jackiewicza.

Rada Mediów Narodowych została powołana na mocy ustawy, która weszła w życie na początku lipca ubiegłego roku. Do ustawowych zadań pięcioosobowej RMN należy m.in. powoływanie i odwoływanie zarządów i rad nadzorczych TVP, Polskiego Radia oraz PAP. Pod koniec sierpnia RMN rozpisała konkurs na prezesa TVP. Został on rozstrzygnięty w połowie października - wygrał go Jacek Kurski, piastujący stanowisko szefa TVP od 8 stycznia br. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ośmiu chętnych do fotela prezesa Polskiego Radia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA