PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Opublikowano obwieszczenie prezydenta o wolnych stanowiskach w Izbie Dyscyplinarnej SN

W Monitorze Polskim zostało opublikowane w czwartek obwieszczenie prezydenta Andrzeja Dudy o sześciu wolnych stanowiskach sędziego w Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

  • Autor: PAP/AKC
  • 11 lip 2019 18:00
Opublikowano obwieszczenie prezydenta o wolnych stanowiskach w Izbie Dyscyplinarnej SN
Po poprzednim naborze sześć stanowisk w Izbie Dyscyplinarnej SN pozostaje nieobsadzonych (fot.sxc.hu)
REKLAMA

Jak głosi obwieszczenie prezydenta, "liczba wolnych stanowisk sędziego Sądu Najwyższego przewidzianych do objęcia w Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego wynosi 6".

Zgodnie z ustawą o SN "każda osoba, która spełnia warunki do objęcia stanowiska sędziego SN, może zgłosić swoją kandydaturę Krajowej Radzie Sądownictwa w terminie miesiąca od dnia obwieszczenia".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

O tym, że takie obwieszczenie prezydenta oczekuje na publikację, informował w poniedziałek wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Czytaj też: Praca szuka programisty. Czym można go skusić?

Izba Dyscyplinarna SN - podobnie jak Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych - została utworzona na mocy nowej ustawy o SN obowiązującej od kwietnia zeszłego roku. W końcu czerwca ub.r. w Monitorze Polskim opublikowane zostało obwieszczenie prezydenta o wolnych stanowiskach sędziego w SN - do objęcia były 44 wakaty - w tym 16 w nowej Izbie Dyscyplinarnej.

Na stanowiska w Izbie Dyscyplinarnej wpłynęło wtedy prawie 100 kandydatur, niektóre zostały później wycofane. Zespół Krajowej Rady Sądownictwa wysłuchał latem ub.r. 63 osoby. W sierpniu zeszłego roku KRS podjęła uchwałę o przedstawieniu prezydentowi wniosku o powołanie na sędziów Izby Dyscyplinarnej 12 spośród tych kandydatów.

Czytaj też: ZUS zatrudnia coraz więcej osób z orzeczeniem o niepełnosprawności

We wrześniu 2018 r. prezydent Andrzej Duda powołał spośród tej dwunastki 10 osób na sędziów Izby Dyscyplinarnej. Z kolei w lutym 2019 r. prezydent powołał sędziego Przesławskiego na stanowisko prezesa Izby Dyscyplinarnej.

Po poprzednim naborze sześć stanowisk w Izbie Dyscyplinarnej SN pozostaje nieobsadzonych.

- Chodzi o dopełnienie Izby Dyscyplinarnej. Projekt tego obwieszczenia trafił wcześniej do zaopiniowania przez prezesa Izby Dyscyplinarnej - mówił w poniedziałek Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego SN.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Opublikowano obwieszczenie prezydenta o wolnych stanowiskach w Izbie Dyscyplinarnej SN

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA