PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Opolskie: Pół tysiąca nowych miejsc pracy w fabryce IFA Powertrain

  • Autor: PAP/JS
  • 29 cze 2017 19:45

W Zimnej Wódce otwarto zakład produkujący półosie napędowe. Dzięki inwestycji wartej 100 mln euro powstanie pół tysiąca nowych miejsc pracy.

Opolskie: Pół tysiąca nowych miejsc pracy w fabryce IFA Powertrain
W zakładzie prowadzona będzie nie tylko produkcja, ale też prace badawcze (fot. youtube.com)
REKLAMA

• W zakładzie prowadzona będzie nie tylko produkcja, ale też prace badawcze.

• Uruchomione ma tu zostać centrum badań i rozwoju, w którym będą badane m.in. półosie do samochodów elektrycznych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zakład produkcyjny i centrum badań i rozwoju w Zimnej Wódce należy do IFA Powertrain Polska, spółki należącej do niemieckiego przedsiębiorstwa z branży automotive IFA Rotorion. Na 13 ha działce wchodzącej w skład Katowickiej SSE w ciągu roku wybudowano hale o powierzchni 33 tys. m.kw. " - To powierzchnia równa trzem boiskom piłkarskim - mówił na otwarciu zakładu dr Robert Gutsche, dyrektor zarządzający IFA Rotorion Holding Gmbh.

"IFA Polska jest kamieniem milowym dla całej Grupy IFA. Dzięki produkcji półosi napędowych dywersyfikujemy nasze portfolio produktów, otwieramy sobie drzwi na rynek elektromobilności, uniezależniając się od produkcji typowych dla pojazdów z silnikiem spalinowym" - podkreślił Robert Gutsche. Pierwsze linie produkcyjne już rozpoczęły pracę. Na starcie produkcji, w najbliższych tygodniach, firma zamierza produkować w Ujeździe ok. 2 tys. półosi dziennie, a w 2019 r. - 12 tys. półosi dziennie. - Nasze produkty z Polski będą montowane w niemieckich pojazdach typu premium - powiedział Gutsche. Klientem, który zapewnił podstawowy portfel zamówień dla fabryki w woj. opolskim, jest Daimler. W zakładzie mają być produkowane półosie w szczególności dla samochodów Mercedes Benz klasy C, E i S.

Podczas otwarcia Gutsche podał też, że w zakładzie prowadzona będzie nie tylko produkcja, ale też prace badawcze. Uruchomione ma tu zostać centrum badań i rozwoju, w którym będą badane m.in. półosie do samochodów elektrycznych. Centrum badawcze IFA w Ujeździe dofinansowane ma być z unijnych pieniędzy zarezerwowanych dla przedsiębiorców w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Obecny na otwarciu zakładu firmy wicemarszałek woj. opolskiego Roman Kolek powiedział, że takie wsparcie firma dostanie w ramach przeprowadzonego w ub. roku przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG) naboru na innowacje. Firma złożyła w nim wniosek na dotację na stworzenie działu B+R oraz realizację badań przemysłowych i prac rozwojowych nad ultra cichą półosią o zwiększonym momencie obrotowym z przeznaczeniem dla elektrycznych samochodów przyszłości. Po pozytywnej weryfikacji wniosek IFA został wybrany do dofinansowania kwotą ponad 9 mln zł.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Opolskie: Pół tysiąca nowych miejsc pracy w fabryce IFA Powertrain

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA