Opole: Portal rekrutacyjny sprawi, że Polacy wrócą do pracy w kraju?

Portal rekrutacyjny, promujący miejsca pracy w woj. opolskim tworzone przez najlepsze firmy, ma powstać w przyszłym roku z inicjatywy Klubu 150. Portal będzie promowany za granicą, tak, by dotrzeć do emigrantów zarobkowych gotowych wrócić na Opolszczyznę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Opole: Portal rekrutacyjny sprawi, że Polacy wrócą do pracy w kraju?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

26 gru 2014 12:16


Portal stworzy Klub 150, zawiązany z inicjatywy podlegającego urzędowi marszałkowskiemu Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG), a zrzeszający blisko dwieście różnych firm z regionu, mających największe znaczenie dla gospodarki woj. opolskiego.

Czytaj też: Wysyp ofert pracy na portalach rekrutacyjnych. Kogo poszukują pracodawcy?

Kierownik opolskiego Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów przy OCRG Sławomir Janecki tłumaczy, że ma to być narzędzie dla działających na Opolszczyźnie firm do poszukiwania pracowników na tzw. jakościowe miejsca pracy, czyli takie, które wymagają specjalistycznego, fachowego lub wyższego wykształcenia, a nie do pracy typu roznoszenie ulotek.

Platforma ma także służyć osobom szukającym zatrudnienia wymagającego wyższych kwalifikacji. Będą one mogły szukać wakatów w opolskich firmach po prostu przeglądając portal albo zapisując się do stworzonego w jego ramach newslettera, za pomocą którego informacje o nowych miejscach pracy będą rozsyłane do zarejestrowanych.

- Chcemy w ten sposób pokazać najlepszych opolskich pracodawców, ale też to, że Opolszczyzna zatrudnia, rozwija się, inwestuje i potrzebuje ciągle nowych ludzi - powiedział Janecki. - Część ludzi - np. tych przebywających za granicą czy w innych regionach kraju - pewnie nawet nie wie, że nowe, dobre miejsca pracy pojawiają się w województwie. Poprzez portal chcielibyśmy im to komunikować i ściągać ich do regionu.

Czytaj też: Na pomoc rekruterom. Powstało nowe narzędzie selekcji kandydatów

Z danych działającego przy OCRG Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE) wynika, że roku 2014 otwartych zostało na Opolszczyźnie siedem nowych dużych zakładów produkcyjnych, należących do inwestorów - w tym do produkującego quady amerykańskiego Polarisa. Docelowo w tych zakładach ma powstać ponad 1300 miejsc pracy.

Ponadto w 2014 roku w woj. opolskim odnotowano 14 kolejnych pozytywnych decyzji inwestycyjnych. Wśród firm, które takie decyzje otrzymały, była np. amerykańska firma Global Steering Systems Europe produkująca elementy układu kierowniczego czy ista Shared Services Polska, która zajmuje się doradztwem w zakresie zarządzania danymi dot. np. zużycia energii.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.