×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Drutex, Capgemini, Roche zatrudniają mimo pandemii. Na rynku są "wolni" pracownicy

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 25 maj 2020 12:00

Producent okien i drzwi Drutex, w czasie pandemii ogłasza spore rekrutacje. W najbliższym czasie planuje zwiększyć zatrudnienie nawet o 400 osób. Także Capgemini pomimo niecodziennej sytuacji na świecie i utrudnień jakie napotyka obecnie biznes, rozwija swoje biuro w Lublinie.

Drutex, Capgemini, Roche zatrudniają mimo pandemii. Na rynku są "wolni" pracownicy
Drutex zatrudnia obecnie ponad 3 tys. osób. Fot. Drutex
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Wielu pracodawców myśli nie tylko o tym, co tu i teraz, ale planuje długoterminowo.
  • Zdając sobie sprawę z pojawienia się na rynku sporej liczby "wolnych" pracowników, chcą wykorzystać sytuację, ogłaszają rekrutacje.
  • Drutex, Capgeminii czy Roche to jedne z wielu firm poszukujących w tym niecodziennym czasie nowych pracowników.

- Kryzys zdaje się nas oszczędzać i jesteśmy w bardzo dobrej kondycji. Pomimo dotykającego światową gospodarkę kryzysu, nasza sprzedaż dynamicznie rośnie. Kolejny raz okazuje się, że konsekwentnie wdrażana strategia rozwoju firmy, oparta na inwestycjach
w nowoczesne technologie i najwyższą jakość, przynosi oczekiwane rezultaty - podkreśla Leszek Gierszewski, prezes Drutex.

Jak wyjaśnia, ich sieć handlowa jest bardzo zdywersyfikowana, składa się z kilku tysięcy podmiotów na całym świecie, więc nawet zachwianie sprzedaży na którymś z rynków, choćby spowodowane obecną pandemią, nie powoduje widocznych zmian w całościowym wolumenie sprzedaży. W efekcie firma notuje wzrosty sprzedaży i potrzebuje kolejnych rąk do pracy.

Czytaj więcej: Gdzie znaleźć pracę w czasie pandemii?

Dodatkowo w zeszłym roku firma sporo zainwestowała w rozwój. Drutex przeznaczył na inwestycje ponad 130 milionów złotych. Powstała hala produkcyjna o powierzchni 14 tysięcy metrów kwadratowych, w której uruchomiono jedną z najnowocześniejszych lakierni w Europie. Uruchomiono także zautomatyzowany dział wtryskarek, a także powiększono park maszynowy, poszerzając go o kolejne urządzenia do produkcji stolarki okienno-drzwiowej. Od początku 2020 spółka zakupiła 10 samochodów ciężarowych marki Scania oraz 20 pojazdów marki Mercedes Sprinter. W ciągu najbliższych dwóch tygodni tabor powiększy się o kolejne 20 samochodów ciężarowych marki Mercedes Actros.

W efekcie bytowski producent planuje zatrudnienie kolejnych 400 osób. Poza pracownikami produkcyjnymi, poszukuje m. in. automatyków przemysłowych, elektroników, informatyków, elektryków czy przedstawicieli handlowych. By zachęcić do nawiązania zawodowej współpracy, firma oferuje m.in. dopłaty do przedszkoli, karty multisportowe, czy pracowniczy program emerytalny.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Drutex, Capgemini, Roche zatrudniają mimo pandemii. Na rynku są "wolni" pracownicy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA