×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Oni są nowym IT. Czeka na nich rekordowa liczba ogłoszeń o pracę

 • Katarzyna Domagała-Szymonek
  KDS
 • 16 lut 2022 13:45

W Polsce utrzymuje się największe od wielu lat zainteresowanie pracownikami fizycznymi. Fachowcy okazują się jednymi z wiodących beneficjentów zawirowań nowej normalności w ostatnich 2 latach. Tylko w styczniu 2022 w serwisie Pracuj.pl czekała na nich rekordowa liczba ogłoszeń o pracę - ponad 12 tys.

Oni są nowym IT. Czeka na nich rekordowa liczba ogłoszeń o pracę
W styczniu do fachowców kierowano ponad 12 tysięcy ogłoszeń zamieszczonych w serwisie Pracuj.pl. (fot. Unsplash/ James Kovin)
REKLAMA
 • Początek 2022 roku przyniósł kontynuację intensywnej rekrutacji pracowników fizycznych w Polsce. 
 • W styczniu do fachowców kierowano ponad 12 tysięcy ogłoszeń zamieszczonych w serwisie Pracuj.pl. To ponad dwukrotnie więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej.
 • Duże zapotrzebowanie na pracowników fizycznych w produkcji, transporcie, łańcuchu dostaw czy gastronomii wpływa też na postawy rekrutacyjne pracodawców, w tym większą gotowość na prezentację zarobków w ogłoszeniach.

Pracownicy fizyczni umocnili swoją pozycję czwartej najbardziej popularnej specjalizacji w serwisie Pracuj.pl. W całym 2021 roku zamieszczono w nim aż 119 149 ofert zatrudnienia dla tej grupy. Ogromne zapotrzebowanie utrzymuje się również w tym roku. W styczniu liczba rekrutacji kierowanych do tej grupy znacząco przekracza poziomy z minionego roku.

Pracodawcy zamieścili ponad 12 tysięcy ogłoszeń zatrudnienia dla fachowców, czyli 12 proc. wszystkich ofert zamieszczonych na Pracuj.pl. Dla porównania w analogicznym okresie w minionym roku było to ponad dwukrotnie mniej i 9,5 proc. wszystkich zamieszczonych wówczas propozycji zatrudnienia. Wzrosła więc nie tylko liczba ofert dla fachowców, ale także ich znaczenie w skali wszystkich rekrutacji.

- Fachowcy stanowili przez wiele lat grupę kandydatów, która w historiach o dynamicznej karierze pojawiała się rzadziej. Zachowania pracodawców obserwowane w ostatnich latach pokazują jednak, że unikalne zdolności manualne, posiadanie odpowiednich uprawnień do obsługi maszyn czy rozwój w zawodach łączących pracę fizyczną z umysłową mogą stanowić świetną ścieżkę rozwoju zawodowego - zauważa Łukasz Marciniak, ekspert rynku pracy, Grupa Pracuj.

Czytaj więcej: Już widać czarno na białym, jak ciężki to będzie rok. Takiej sytuacji nie było od 7 lat

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (10)

Do artykułu: Oni są nowym IT. Czeka na nich rekordowa liczba ogłoszeń o pracę
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Koko 2022-02-18 16:55:12

  Jak znasz sie na rzeczy to ty dyktujesz warunki jak nie to idziesz do konkurecji . Albo dzialasz na wlasna rękę

 • Firma 2022-02-18 13:00:35

  Jest problem jedynie z zarobkami. Mamy świetną kadrę. Ostatnio gość za 15 tyś zrobił remont w domu i wszystko zostało wykonane elegancko. Problem jest dla Januszy biznesu. Jak gość przyjedzie i zrobi jak należy to i się zapłaci odpowiednio. Sporo za granicą bylejakości. Ja też biorę kogoś do weryfikacji i reklamacji sporo idzie na partaczów

 • Musiał wyjechać 2022-02-17 12:24:00

  W Polsce pracodawcy nie chce się dzielić zyskami. Tylko by cię każdy wyrolował. Siedzę za granicą...

  • Loco 2022-02-18 11:33:58

   Tak , ale leczyć się przyjedziesz do Polski , bo w Polsce to pracodawcy opłacają 2 tyle pensji tego fizola na zusy , podatki itp. Straszne jest takie socjalistyczne myślenie , że każdy pracodawca chce pracownika wyrolować. To jakis zamordystyczny pisowski rant. Im więcej pracodawca w Polsce płaci , tym wyższe podatki mu dowala nasza władza.

 • Doswiadczony 2022-02-17 10:03:42

  Super ale jak brak to znaczy nie płacicie jeszcze 10 tys więc wolę zagranicę

 • Nnn 2022-02-17 07:19:19

  Dokładnie, fizol to zawsze tylko fizol. Zawsze, wszędzie całe biuro razem z szefem będą go je....ć.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA