Oni o pracę nie muszą się martwić

Stopa bezrobocia wśród Polaków z wyższym wykształceniem w 2013 roku wynosiła 5,7 proc. Są jednak profesje, których przedstawiciele przez najbliższe lata nie będą musieli martwić się o swoją pracę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oni o pracę nie muszą się martwić

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

9 wrz 2014 12:23


Dla wielu pracodawców istotne stały się wąskie specjalizacje. O miejsce pracy i zarobki nie powinni  martwić się konsultanci SAP. Już w 2013 roku Forbes umieścił tę profesję wśród 10 najlepszych i najbardziej obiecujących zawodów.

Zapotrzebowanie na tego typu specjalistów wynika z tego, że coraz częściej nie tylko korporacje, ale i średnie oraz małe firmy dostrzegają korzyści płynące z wykorzystania systemów zintegrowanych. Zarządzający firmami są świadomi, że pozwoli to na optymalizację kosztów i usprawnienie procesów wewnątrz organizacji.

Czytaj też: 5 lat w IT i 10 tys. na rękę? Jak naprawdę wyglądają i od czego zależą zarobki w branży informatycznej?

Firma SAP jest największym producentem oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwami, a jej oprogramowanie jest najpopularniejszym na świecie systemem klasy ERP, dlatego też wysokie zapotrzebowanie dotyczy specjalistów zajmujących się właśnie systemami SAP. Ze względu na niewystarczającą liczbę konsultantów, niejednokrotnie pracodawcy uciekają się do poszukiwania pracowników poza granicami kraju.

Konsultantów SAP początki

Branża IT w ostatnim czasie uległa przekształceniom. Niezwykle wartościowi i pożądani stali się pracownicy o wszechstronnych kompetencjach, potrafiący łączyć wiedzę informatyczną z biznesem i umiejętnościami interpersonalnymi.

Czytaj też: Wierny informatyk, czyli jak zatrzymać specjalistę IT w firmie

Kandydat na stanowisko konsultanta SAP powinien mieć ukończone studia wyższe. Preferowane kierunki to ekonomia lub informatyka. – Na stanowisko konsultanta SAP zatrudniamy również kandydatów bez doświadczenia. Początkowe miesiące pracy poświęcamy na ich wdrożenie i przygotowanie do pracy. Zapewniamy wsparcie metodyczne i merytoryczne – mówi Maciej Kabaciński, ekspert SAP HCM w firmie Quercus, która zajmuje się wdrożeniami SAP w firmach i instytucjach.

– Podczas pierwszych 2-3 lat pracy młody konsultant ma czas na uzyskiwanie certyfikatów z wybranych modułów i zdobywanie doświadczenia, które jest nie do przecenienia na kolejnych etapach rozwoju kariery zawodowej – dodaje.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.