×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Netguru, Capgemini i Shell wiedzą, jak zdalnie wdrażać nowych pracowników

W czasie pandemii firmy nie mogą przyjąć nowych członków zespołu w biurze - z pakietem powitalnym w ręku, przedstawić zespołowi i zaprosić na szkolenia. Jak w tej chwili wygląda onboarding?

Netguru, Capgemini i Shell wiedzą, jak zdalnie wdrażać nowych pracowników
W tej chwili sporo firm nadal prowadzi rekrutacje i procesy wdrożeniowe zdalnie. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Z powodu pandemii 9 marca tego roku Marek Talarczyk, CEO Netguru ogłosił decyzję o zamknięciu wszystkich biur. Wtedy też rozpoczęto prace nad nową formułą onboardingu.
  • O szkoleniach wprowadzających dla nowych pracowników w formie zdalnej zespół HR w Capgemini myślał już przed okresem kwarantanny wprowadzonym w kraju – pandemia jedynie przyspieszyła przeniesienie procedur do sieci.
  • Również Shell Business Operations rekrutuje i wdraża do pracy świeżo przyjętych zdalnie.

Dagmara Modrzejewska dołączyła do zespołu Capgemini Polska w czasie pandemii. Jej proces wprowadzenia do organizacji przebiegał całkowicie w formie online. Jak mówi, był równie skuteczny jak tradycyjny onboarding. Najistotniejszym z elementów stała się sprawna i skuteczna komunikacja - możliwa dzięki narzędziom cyfrowym.

– W moim odczuciu bardzo cenne były komunikacja, wsparcie i zaangażowanie wszystkich współpracowników. Oprócz bardziej doświadczonych koleżanek, kolegów, menedżerów, każda z nowo zatrudnionych osób miała kontakt z "buddy" (ang. kolega), czyli wyznaczoną osobą, która przez pierwszy kwartał odgrywa rolę przewodnika po Capgemini – mówi Dagmara Modrzejewska, senior service management consultant w Capgemini.

Uważa, że cennym narzędziem we wspomnianym wdrażaniu była także platforma do e-learningu, na której zrealizowała proces szkoleń wstępnych.

- Zwłaszcza w dobie pandemii dzięki tej platformie miałam dostęp do niezbędnej wiedzy, która pomogła mi poznać bliżej firmę, specyfikę jej działania, w tym m.in. wszystkie regulaminy, procedury i zasady oraz kulturę organizacyjną – dodaje Modrzejewska.

Kinga Bukowska do zespołu Netguru dołączyła 5 października - jako junior project manager. Była bardzo pozytywnie zaskoczona, jak sprawnie i płynnie przeprowadzono proces onboardingu online.

– Plan otrzymaliśmy wcześniej, więc mogliśmy się odpowiednio przygotować i rozpocząć jego realizację bez problemów. Wszystkie informacje przekazywane były w jasny sposób, a wszelkie wątpliwości - rozwiązywane na bieżąco – opowiada Kinga Bukowska. – Ważne dla mnie było też to, że przy każdej rozmowie wszyscy mieliśmy włączone kamerki. Pozwoliło to zachować iterakcję, której brakuje na telekonferencjach. Widać było starania zespołu community, aby jak najbardziej oddać charakter normalnego onboardingu – np. w czasie przerw spotykaliśmy się na wirtualnej kawie.

Onboarding w Netguru

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Netguru, Capgemini i Shell wiedzą, jak zdalnie wdrażać nowych pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA