×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Onboarding z trenerem. Eko-Okna szkolą pracowników

  • Agnieszka Widera-Ciochoń
    aw
  • 16 gru 2017 9:21

Jak poradzić sobie ze sprawnym wdrażaniem się w obowiązki służbowe i realizacją zadań nowego pracownika? - Trener poświęca takiej osobie swój czas, dzieli się fachową wiedzą, ale także pomaga w integracji z resztą załogi. Korzyść z tego mają więc wszystkie strony, także firma, która pozyskuje kolejnego wykwalifikowanego pracownika – mówi Sebastian Przewosnik, dyrektor ds. produkcji w Eko-Oknach.

Onboarding  z trenerem. Eko-Okna szkolą pracowników
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Rekrutacja kończy się sukcesem, gdy po pozytywnej rozmowie kwalifikacyjnej pracownik zostaje zatrudniony.

• Jak sprawnie wdrożyć go w nowe obowiązki z korzyścią dla całego przedsiębiorstwa? Pomysł na to ma firma Eko-Okna.

• Nowi pracownicy nabierają wiedzy i umiejętności pod okiem doświadczonych kolegów- trenerów. W zorientowaniu się w polityce firmy pomagają im zaś specjalne aplikacje.


Firma Eko-Okna z Kornic zatrudnia ponad 3,6 tys. osób. O dynamice zatrudnienia świadczy fakt, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy w firmie powstało ponad 1 tys. nowych miejsc pracy. Pozyskanie takiej liczby pracowników na różne stanowiska nie jest łatwe.

- Mamy świadomość tego, że ważne jest nie tylko pozyskanie osób chętnych do pracy, ale także utrzymanie tych ludzi i przekształcenie ich w wykwalifikowanych pracowników. To cały proces, który ma decydujący wpływ na efektywne funkcjonowanie firmy. Dlatego wprowadziliśmy w Eko-Oknach funkcję trenera dla każdego z nowo zatrudnionych pracowników produkcyjnych, którego rolą jest wprowadzenie w obowiązki służbowe oraz integracja z załogą. Dzięki temu chcemy budować świadomość naszych pracowników względem przedsiębiorstwa i jego funkcjonowania – mówi Sebastian Przewosnik, dyrektor ds. produkcji w Eko-Oknach.

Czytaj też: Onboarding ma znaczenie. Oto 4 zasady efektywnego wdrażania pracownika w firmie

Korzysta nowy pracownik i trener

Trenerem jest doświadczony pracownik, przydzielany nowo zatrudnionej osobie. Pod jego okiem rekrut przechodzi praktyczne szkolenia przygotowujące i wprowadzające do pracy na danym stanowisku, m.in. obsługi maszyn. Trenera wspiera brygadzista, kierownik zmiany lub technolog.

- W momencie kiedy szkoleniowiec uzna, że wiedza i umiejętności pracownika są dostatecznie dobre, by mógł samodzielnie pracować, przeprowadzany jest egzamin przez kierownika zmiany. Natomiast jeżeli w trakcie trwania całego procesu okaże się, że pracownik nie radzi sobie na danym stanowisku, automatycznie przenoszony jest na inne. Co miesiąc, zorganizowane zostaną także specjalne spotkania z trenerami. Celem rozmów będzie wymiana spostrzeżeń, uwag oraz rozwiązanie wszelkich problemów związanych z komunikacją między szkoleniowcem a zatrudnionym - tłumaczy Sebastian Przewosnik.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Onboarding z trenerem. Eko-Okna szkolą pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA