PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Około 400 nowych miejsc pracy w Starym Gostkowie

  • Autor: PAP/JS
  • 14 cze 2017 15:35

Ok. 400 nowych miejsc pracy stworzy Japan Tobbaco International (JTI) w otwartej nowej fabryce wyrobów tytoniowych w Starym Gostkowie (Łódzkie). Po rozbudowie zakładu zatrudnienie w JTI Polska wyniesie 1,5 tys. osób.

Około 400 nowych miejsc pracy w Starym Gostkowie
Fabryka będzie produkować na rynek polski oraz na eksport tytoń do palenia będący odpowiednikiem ponad 30 mld sztuk papierosów rocznie (fot.sxc.hu)
REKLAMA

• Obecnie w Polsce działają 254 firmy z udziałem kapitału japońskiego, w tym 72 firmy prowadzące działalność produkcyjną.

• We wszystkich znalazło zatrudnienie ponad 20 tys. polskich pracowników.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"JTI jest świetnym przykładem globalnego lidera, który zdecydował się zainwestować w Polsce, osiągnął sukces i pozytywnie oddziałuje na środowisko lokalne, krajowe i międzynarodowe. Kolejna inwestycja doskonale pokazuje jej zaangażowanie w unowocześnianie produkcji. W ciągu 10 lat obecności JTI kilkukrotnie zwiększyła zatrudnienie, stając się jednym z największych pracodawców w regionie" - podkreślił wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński w trakcie uroczystości otwarcia nowej fabryki na terenie zakładów JTI w Starym Gostkowie.

Nowy, zaawansowany technologicznie zakład produkcyjny o powierzchni 70 tys. m.kw. powstał obok dwóch już istniejących fabryk JTI. Zostanie w nim zainstalowanych ponad 30 linii przetwarzających, produkujących i paczkujących tytoń do palenia. Uzupełnieniem tej działalności będzie również produkcja innych wyrobów tytoniowych, m.in. cygar oraz tytoniu fajkowego.

Fabryka będzie produkować na rynek polski oraz na eksport tytoń do palenia będący odpowiednikiem ponad 30 mld sztuk papierosów rocznie. Dzięki nowej inwestycji, wartej ponad 200 mln. dolarów, poziom zaangażowania inwestycyjnego JTI w naszym kraju w ostatnich dziesięciu latach znacząco przekroczy 700 mln dolarów.

"Ostatni raz byłem tutaj dziesięć lat temu; wówczas była to okolica rolnicza, obecny stopień jej industrializacji jest wprost niewiarygodny. Na szczęście pewne rzeczy się nie zmieniają - to ludzie; Polska zapewnia wysoko wykwalifikowane kadry, które tworzą ludzie o otwartych umysłach; to perfekcyjne połączenie" - mówił prezes zarządu JTI Eddy Pirard.

Ambasador Japonii Shigeo Matsutomi przypomniał, że w tym roku Japonia i Polska obchodzą 60. rocznicę odnowienia relacji dyplomatycznych. "W Japonii liczba 60 jest niezwykle ważna, utożsamiana z jednym cyklem życia. Zatem od przyszłego roku relacja pomiędzy naszymi krajami wejdzie w nowy cykl. Planujemy z tej okazji wiele wydarzeń, a otwarcie tej ogromnej fabryki można uznać za ich zapowiedź" - dodał.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Około 400 nowych miejsc pracy w Starym Gostkowie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA