Oferty pracy w Polsce: W których województwach było najłatwiej o pracę w 2015 r.?

• W 2015 r. w każdym z województw odnotowano wzrosty liczby opublikowanych ofert pracy, największe w województwie małopolskim, mazowieckim i dolnośląskim.
• O ponad 20 proc. wzrosło zapotrzebowanie na ekspertów HR w woj. mazowieckim.
• Najwięcej ofert pracy na Śląsku skierowano do specjalistów handlu i sprzedaży.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oferty pracy w Polsce: W których województwach było najłatwiej o pracę w 2015 r.?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

11 lut 2016 12:22


Pod kątem opublikowanej liczby ofert pracy niezmiennie liderem pozostaje województwo mazowieckie, z którego pochodzi ponad jedna piątą wszystkich opublikowanych na portalu Pracuj.pl ogłoszeń. W pierwszej piątce województw z największą liczbą ofert pracy znalazło się także województwo dolnośląskie, małopolskie, śląskie oraz wielkopolskie.

Źródło: Pracuj.pl Źródło: Pracuj.pl

Województwo mazowieckie – niezmiennie liderem

W 2015 roku na portalu Pracuj.pl pracodawcy z województwa mazowieckiego opublikowali 97 346 ofert pracy, to w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrost o 17 proc.

Branże, które zgłosiły największe zapotrzebowania na pracowników w tym województwie to: handel i sprzedaż (18 633 ofert pracy), bankowość/ finanse/ ubezpieczenia (15 406 ofert pracy) oraz telekomunikacja i zaawansowane technologie (10 522 oferty pracy). Największy, bo ponad dwudziestoprocentowy, wzrost liczby ogłoszeń o pracę odnotowano natomiast w branży budownictwo i nieruchomości.

Tradycyjnie najwięcej ofert pracy skierowanych było do specjalistów handlu i sprzedaży, ekspertów z obszaru IT i specjalistów ds. finansów. Znaczący, bo niemal o jedną piątą, wzrost zapotrzebowania na pracowników HR w województwie mazowieckim potwierdza pozytywną tendencję rynkową – pracodawcy chętniej zatrudniają, dlatego potrzebują także ekspertów wspierających procesy rekrutacji oraz osób odpowiedzialnych za zarządzanie zasobami ludzkimi.

Źródło: Pracuj.pl Źródło: Pracuj.pl

Województwo dolnośląskie – z planem na rozwój

Na portalu Pracuj.pl w 2015 r. pracodawcy z województwa dolnośląskiego opublikowali 44 514 ogłoszeń o pracę. To wzrost o 16 proc. rok do roku.

Pod względem liczby ogłoszeń prym wiodły trzy branże: handel i sprzedaż, bankowość/ finanse/ ubezpieczenia oraz przemysł ciężki. Istotny wzrost liczby ofert pracy, w porównaniu do 2014 r., odnotowała branża budownictwo i nieruchomości, gdzie liczba ogłoszeń wzrosła o 24 proc. Znaczące wzrosty zaobserwowano także w przypadku takich branż jak przemysł ciężki (o 13 proc.) oraz IT (o 12 proc.).

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.