Oferty pracy: Tych specjalistów poszukują pracodawcy w Polsce

• W lipcu na portalu Pracuj.pl opublikowano 39 007 ogłoszeń o pracę, co oznacza wzrost liczby ofert pracy o 3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.
• Najwięcej ofert pochodziło z branż: handel i sprzedaż; bankowość, finanse, ubezpieczenia oraz przemysł ciężki.
• Pracodawcy poszukiwali głównie specjalistów ds. handlu i sprzedaży, obsługi klienta oraz IT.
• O pracę najłatwiej było w województwach: mazowieckim, dolnośląskim i małopolskim.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oferty pracy: Tych specjalistów poszukują pracodawcy w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

9 sie 2016 11:25


W lipcu na portalu Pracuj.pl największą liczbę ofert pracy opublikowali pracodawcy z branży handel i sprzedaż. Z branży tej pochodziło 7 461 ogłoszeń o pracę, co stanowiło 19 proc. wszystkich lipcowych ogłoszeń (wzrost liczby ogłoszeń rok do roku o 5 proc.). Kolejnymi branżami z największą liczbą opublikowanych ofert pracy były bankowość, finanse, ubezpieczenia z liczbą 5 323 oraz przemysł ciężki z liczbą 3 286 ogłoszeń.

Żródło: Pracuj.pl Żródło: Pracuj.pl

W lipcu największy wzrost zapotrzebowania na pracowników odnotowano w branży turystyka, hotelarstwo, gastronomia – pracodawcy z tej branży opublikowali o 14 proc. ogłoszeń więcej niż przed rokiem. Warto zauważyć, że miesiące wakacyjne to co roku zwiększone zapotrzebowanie na pracowników tej branży. Znaczący wzrost zanotowała także branża produkcji dóbr szybkozbywalnych - FMCG i wyniósł on 12 proc.

Jakich specjalistów poszukiwali pracodawcy w lipcu?

W lipcu najczęściej poszukiwanymi specjalistami byli pracownicy handlu i sprzedaży, do których adresowanych było 36 proc. wszystkich ogłoszeń opublikowanych w lipcu. Pracodawcy w lipcu poszukiwali także pracowników obsługi klienta (20 proc. wszystkich ofert pracy) oraz IT (16 proc. wszystkich ofert pracy). Znacząca liczba ofert pracy skierowana była także do specjalistów do spraw finansów (15 proc. wszystkich ofert). Z kolei do inżynierów pracodawcy skierowali 10 proc. wszystkich ogłoszeń, a zapotrzebowanie na tych ekspertów wzrosło rok do roku o 4 proc.

Największy wzrost zainteresowania pracodawców w lipcu dotyczył specjalistów produkcji – liczba ofert adresowanych do tych pracowników wzrosła o 14 proc. w porównaniu z lipcem 2015 r. Widoczny jest także wzrost zapotrzebowania na specjalistów IT utrzymujący się już od kilku miesięcy – w lipcu wzrost zapotrzebowania na tych specjalistów wyniósł 12 proc. O tyle samo (12 proc.) wzrosła liczba ofert skierowanych do specjalistów zajmujących się obsługą klienta. Istotne wzrosty liczby ogłoszeń zaobserwowano w lipcu także w przypadku specjalistów ds. logistyki (wzrost o 8 proc. proc. w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku).

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.