×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Oferty pracy owiane tajemnicą. Dlaczego rekruterzy pomijają pewne kwestie?

Pomimo tego, że sytuacja na rynku pracy jest trudna, pojawiające się oferty często nie spełniają oczekiwań kandydatów. Dlaczego rekruterzy nie umieszczają wszystkich ważnych informacji w ogłoszeniach o pracę?

Oferty pracy owiane tajemnicą. Dlaczego rekruterzy pomijają pewne kwestie?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Ze szczerym i rzetelnym przedstawieniem warunków spotkało się 4 na 10 badanych przez eRecruiter specjalistów, a z podawaniem wynagrodzenia w ogłoszeniu – co piąty (27 proc.).
  • Wiele firm współpracuje z agencjami doradztwa personalnego, które w ich imieniu realizują projekty rekrutacyjne - wówczas nazwa pracodawcy pozostaje ukryta, a podane informacje dotyczą branży i specyfiki przedsiębiorstwa.
  • Zdarza się również, że decyzja o utajnieniu procesu wynika z potrzeby zastąpienia obecnego pracownika bądź utworzenia nowego stanowiska bez ujawniania tego przed konkurencją.

Z badania eRecruiter „Candidate Experience w Polsce” wynika, że aż 88 proc. specjalistów oczekuje od pracodawców szczerego i rzetelnego przedstawienia warunków pracy, a 70 proc. zamieszczenia w ogłoszeniu informacji o oferowanym wynagrodzeniu.

- Kandydaci coraz częściej podkreślają, że rzetelne przedstawienie warunków zatrudnienia to dla nich ważny aspekt w poszukiwaniu nowej pracy. Z badań Hays Poland wynika, że oprócz widełek płacowych i listy benefitów chcą widzieć w ogłoszeniach rekrutacyjnych informacje o przebiegu rekrutacji, godzinach pracy, lokalizacji firmy, narzędziach oferowanych pracownikom, zakresie obowiązków na stanowisku, ale także kilka słów o wartościach, jakimi kieruje się firma. Pojawiają się również głosy, że w ogłoszeniach brakuje nazw firm, informacji o zatrudnieniu, możliwościach pracy zdalnej, perspektywach rozwoju. W opinii kandydatów na stanowiska specjalistyczne zbyt mało firm szczerze mówi o warunkach pracy, a jeszcze mniej publikuje przewidziany zakres wynagrodzenia – potwierdza Iwona Sączawa, ekspert Hays Poland.

Czytaj też: Oczekiwania a rzeczywistość. Oto największe grzechy HR-u

Ogłoszenie o pracę ma bezpośredni wpływ na skuteczność rekrutacji. Odpowiednio skonstruowane pomaga przyciągnąć talenty do firmy i pozytywnie wpływa na wizerunek firmy jako pracodawcy.

- Dla większości kandydatów kluczowe jest przedstawienie pełnych warunków współpracy, w tym kwoty wynagrodzenia, benefitów, a także zasad wyliczania premii - mówi Edyta Markiewicz, team leader w firmie Antal.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Oferty pracy owiane tajemnicą. Dlaczego rekruterzy pomijają pewne kwestie?
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA