Oferty pracy: Najwięcej w mazowieckim, śląskim i dolnośląskim. W których branżach szukają pracowników?

• W drugim kwartale 2016 roku wyraźnie widać, że mamy do czynienia z rynkiem pracownika.
• Ofert nie ubywa, a przedsiębiorcy mają coraz większy problem ze znalezieniem rąk do pracy.
• Najwięcej ofert pracy pojawia się na Mazowszu, Górnym i Dolnym Śląsku.
• Wśród ofert prym wiodą propozycje pracy w call center i produkcji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oferty pracy: Najwięcej w mazowieckim, śląskim i dolnośląskim. W których branżach szukają pracowników?

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

11 lip 2016 14:23


Ostatnie dane Eurostatu pokazują, że Polska znalazła się w pierwszej dziesiątce krajów z najniższą stopą bezrobocia. Według unijnych statystyków wskaźnik ten w maju br. wyniósł u nas 6,3 proc. To 2,3 pkt. proc. mniej, niż wynosi średnia dla całej Unii Europejskiej.

Głównie poszukiwani pracownicy call center

Poprawę sytuacji na rynku pracy widać także w liczbie ofert opublikowanych w serwisie InfoPraca.pl. W drugim kwartale tego roku było ich 32 949.

– Najwięcej pracy jest na Mazowszu, Śląsku i na Dolnym Śląsku. Pracodawcy z tych regionów umieścili aż 40 proc. ogłoszeń w naszym serwisie – mówi Marek Jurkiewicz, dyrektor InfoPraca.pl. - Natomiast najmniej ofert pracy w serwisie InfoPraca.pl umieścili pracodawcy z Podlasia oraz Warmii i Mazur - dodaje.

Czytaj też: Budownictwo, gastronomia, IT: Na Pomorzu szukają specjalistów

Wśród 7172 ofert z województwa mazowieckiego prym wiodą propozycje pracy w call center. Jest ich w serwisie niemal 600. Sporo pracy jest także na liniach produkcyjnych oraz sprzedaży detalicznej. – Te trzy kategorie ofert pokazują specyfikę Mazowsza. W Warszawie przedsiębiorcy mocno nastawili się na sprzedaż oraz świadczenie usług dla innych firm. Z kolei poza granicami stolicy nie brakuje pracy w fabrykach – mówi Marek Jurkiewicz.

Pracowników call center poszukują także pracodawcy z Małopolski oraz województw warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego. Natomiast na Pomorzu królowały oferty pracy w sprzedaży.

Pracodawcy szukają pracowników produkcyjnych

Praktycznie w całym kraju potrzebni są także pracownicy linii produkcyjnych. W dziesięciu województwach w kraju ofert w produkcji jest najwięcej ze wszystkich zamieszczonych w serwisie InfoPraca.pl. To takie województwa jak: śląskie, łódzkie, dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, podkarpackie, opolskie, podlaskie i wielkopolskie.

Czytaj też: Firmy chcą zatrudniać, ale głównie do wykonywania prostych prac

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.