Oferty i rekrutacja: Jakiej pracy szukają Polacy, a jaką oferują pracodawcy?

Kierowca, przedstawiciel handlowy, a sprzedawca,  pracownik biurowy, księgowy i kierownik - to najczęściej wyszukiwane oferty pracy przez Polaków według badań Praca.pl
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oferty i rekrutacja: Jakiej pracy szukają Polacy, a jaką oferują pracodawcy?

PODZIEL SIĘ


Autor: Praca.pl/AT

17 kwi 2018 13:12


  • Na czele rankingu wyszukiwanych ofert pracy znajdują się zawody związane z transportem - poszukiwana jest praca w charakterze kierowcy, zarówno zwykłego, jak i na samochodów ciężarowych.
  • W dalszej kolejności szukający pracy byli zainteresowani zatrudnieniem w handlu w charakterze przedstawiciela handlowego, a także sprzedawcy.
  • W czołówce pod względem wyszukiwania znalazły się też takie hasła i profesje jak: pracownik biurowy, księgowy i kierownik.

Pod koniec ubiegłego roku Polacy postanowili, że w nadchodzącym 2018 roku otworzą się na zmiany, szczególnie zawodowe. W badaniu Praca.pl 40 proc. wszystkich ankietowanych, w ramach noworocznych postanowień wybrało właśnie zmianę pracę.

Postanowienia noworoczne to jedno, a realizacja to drugie. 20 proc. uczestników badania przyznało, że zeszłorocznych postanowień niestety nie zrealizował. A jak będzie w tym roku? Badanie Work Service pokazało, że co piaty Polak myśli o zmianie pracy na przestrzeni najbliższych 2 lat.

W pierwszych dwóch miesiącach roku w wyszukiwarce ofert pracy na portalu Praca.pl zanotowano prawie 500 000 unikalnych wyszukiwań ogłoszeń. Oznacza to, że Polacy szukają aktywnie. Co interesuje ich najbardziej?

Czytaj też: A może tak wszystko rzucić i zająć się... Oto 10 ofert pracy dla marzycieli

Na czele rankingu znajdują się zawody związane z transportem. Ponad 13 800 unikalnych wyszukiwań dotyczyło ogłoszeń o pracę dla kierowców, zarówno zwykłych, jak i na samochody ciężarowe o masie powyżej 3,5 tony (kategoria C+E).

W dalszej kolejności szukający pracy byli zainteresowani zatrudnieniem w handlu w charakterze przedstawiciela handlowego, a także sprzedawcy. Takie hasła były użyte w wyszukiwarce prawie 8 000 razy. W czołówce pod względem wyszukiwania znalazły się też takie hasła i profesje jak: pracownik biurowy, księgowy i kierownik.

W jakich obszarach Polacy szukają pracy? (źródło: Praca.pl) W jakich obszarach Polacy szukają pracy? (źródło: Praca.pl)
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.