Odwlekanie szukania pracy czasem... pomaga ją znaleźć

• Większość osób zna z własnego doświadczenia zjawisko odkładania wszystkiego na później.
• Jeśli w tej chwili surfujesz po sieci zamiast szukać pracy – w tym tekście znajdziesz 6 prostych rad, dzięki którym zbliżysz się do celu, nie wychodząc z pokoju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Odwlekanie szukania pracy czasem... pomaga ją znaleźć

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

26 wrz 2016 13:14


Szukamy pracy i planujemy, że nagrodzimy się 20 minutami na Facebooku za każdą wysłaną aplikację. Ale 20 minut, nie wiedzieć kiedy, zamienia się w godzinę. Zanim człowiek się zorientuje, dzień się kończy, a wysłanych zgłoszeń nie przybyło wiele. Na szczęście prokrastynacja, czyli zwlekanie i przekładanie spraw na później, czasem może mieć też pewne dobre skutki.  O ile wykorzystamy ten czas na coś pożytecznego z punktu widzenia przyszłej posady.

Zrób test osobowości Myers-Briggs

Jesteśmy ISTJ czy może ENFP? Słynny test dzieli ludzkie osobowości na 16 typów.

– Pozwala odkryć, czy jest się np. bardziej ekstrawertycznym czy introwertycznym, czy kieruje się w życiu głównie faktami czy emocjami, itd. Test pozwoli lepiej zrozumieć swoje mocne i słabe strony. Z resztą wiele firm organizuje takie testy podczas procesu rekrutacyjnego – wyjaśnia Bartosz Struzik z serwisu MonsterPolska.pl.

Wysprzątaj swój pokój

Według neuropsychologów nieład sprawia, że trudniej jest się skupić, możliwości mózgu do przetwarzania informacji są wtedy obniżone. Zabałaganiony pokój lub biurko może uniemożliwiać więc efektywne szukanie pracy. Pół godziny sprzątania pozwoli też oderwać się od monitora.

"Posprzątaj" profile na portalach

– Potencjalny pracodawca niemal na pewno wpisze nasze nazwisko w wyszukiwarkę zanim zaproponuje posadę. Warto więc kontrolować to, co zobaczy w sieci na nasz temat. To, co udostępniamy dużo mówi o tym, kim jesteśmy i co myślimy – tłumaczy Bartosz Struzik.

Jeśli większość zdjęć na naszym profilu ilustruje imprezy, rekruter może odnieść wrażenie, że niewiele poza imprezowaniem nas obchodzi. Nawet z prywatnego konta warto usunąć nieprofesjonalne zdjęcia i tweety. W zamian skupić się na umieszczaniu tam rzeczy, które zrobią dobre wrażenie, np. zdjęcia z jakiegoś kursu doszkalającego albo link, do tekstu, dotyczącego naszej branży.

Medytuj, oddychaj, zatrzymaj się

– Szukanie pracy jest stresujące i bywają dni, kiedy ma się ochotę płakać z niemocy. Pójście na zajęcia jogi, medytacja czy nawet oddychanie głęboko przez dwie minuty dziennie pomoże zmniejszyć poziom lęku – proponuje ekspert.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.