×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Odeszli, ale nie na długo. Co szósty pracownik Hewlett Packard Enterprise wrócił

Rocznie rekrutujemy 130-150 osób. Mamy np. duże zapotrzebowanie na ekspertów z branży finansowej – szukamy na rynku dobrych analityków, kontrolerów finansowych, specjalistów ds. rachunkowości i podatków, specjalistów z zakresu obsługi klienta w organizacji leasingowej etc. Dodatkowo szukamy kandydatów na stanowiska analityków systemów, stanowiska marketingowe czy sprzedażowe - mówi Katarzyna Błońska, dyrektor HR w Hewlett Packard Enterprise (HPE).

Odeszli, ale nie na długo. Co szósty pracownik Hewlett Packard Enterprise wrócił
Katarzyna Błońska, dyrektor HR w Hewlett Packard Enterprise (Fot. mat. pras.)
REKLAMA
  • Hewlett Packard Enterprise w Polsce to głobalne centrum biznesowe zlokalizowane we Wrocławiu oraz oddział o profilu sprzedażowym i usługowym w Warszawie.
  • W ostatnich miesiącach do Hewlett Packard Enterprise (HPE) wróciło ponad 16 proc. spośród zatrudnionych w tym czasie pracowników w firmie - są to głównie pracownicy działów finansowych i obsługi klienta.
  • Firmę wyróżnia rozbudowany program HPE Wellness, który umożliwia pracownikom w wielu obszarach godzenie pracy z życiem prywatnym.

Zarządza pani obszarem HR nie tylko w Polsce, ale również w Czechach i na Słowacji. Jak wygląda sytuacja na poszczególnych rynkach pracy – czy zmagamy się z podobnymi problemami?

Katarzyna Błońska, dyrektor HR w Hewlett Packard Enterprise (HPE): - Przyznam szczerze, że sytuacja w tych trzech krajach w spółkach Hewlett Packard Enterprise jest dość podobna. Wszędzie mamy do czynienia z trudnym rynkiem i wymagającymi kandydatami. Trudności to duża konkurencja, bardzo niska stopa bezrobocia – szczególnie w naszej branży, więc w efekcie mamy niewielu dostępnych kandydatów. Wyzwania też są bardzo podobne, jak w przypadku pozyskiwania wysoko wykwalifikowanych specjalistów posiadających odpowiednie kompetencje językowe. Otwieramy się na coraz więcej rynków, więc znajomość więcej niż jednego języka to bardzo ważny dla nas czynnik.

Kogo zatrudniacie na polskim rynku pracy?

- Firma Hewlett Packard Enterprise w Polsce ma dwie organizacje o różnych profilach działalności. W Hewlett Packard Enterprise Global Business Center we Wrocławiu, gdzie świadczymy usługi dla całej Europy, zatrudniamy przede wszystkim specjalistów o profilu finansowym, księgowym jak również marketingowym i HR. Jest to grupa menedżerów i specjalistów, która obsługuje nasze wewnętrzne procesy i systemy, a także wspiera naszych klientów zewnętrznych w ramach oferty leasingowej.

Natomiast spółka handlowa Hewlett Packard Enterprise Polska z siedzibą w Warszawie ma profil sprzedażowy i usługowy. Zatrudniamy tu menedżerów, zespół wsparcia sprzedaży, architektów rozwiązań IT posiadających duże doświadczenie i wiedzę o najnowszych produktach HPE, jak również zespół koordynujący wsparcie dla naszych klientów w trakcie trwania umowy. Jak widać, rozpiętość kompetencji i stanowisk jest w obu naszych spółkach dość zróżnicowana i dzięki temu świetnie się uzupełniamy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Odeszli, ale nie na długo. Co szósty pracownik Hewlett Packard Enterprise wrócił
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA