O tych fachowców w Europie najtrudniej

Komisja Europejska opublikowała raport o problemach pracodawców z obsadzaniem wolnych miejsc pracy na terenie Unii Europejskiej, Islandii, Liechtensteinu i Norwegii. Sprawdźcie, kogo pracodawcy w tych krajach potrzebują najbardziej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

O tych fachowców w Europie najtrudniej

PODZIEL SIĘ


Autor: jm/mat.pras.

18 lis 2014 17:28


Według raportu Komisji Europejskiej najtrudniej znaleźć specjalistów w grupie zawodowej robotników obróbki metali oraz mechaników maszyn i urządzeń. Na drugim miejscu w zestawieniu znaleźli się specjaliści nauk fizycznych, matematycznych i technicznych, a na trzecim specjaliści do spraw technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Jeśli chodzi o Polskę, największe problemy z rekrutacją występowały wśród grup: specjaliści do spraw technologii informacyjno-komunikacyjnych, średni personel nauk fizycznych, chemicznych i technicznych oraz robotnicy w przetwórstwie spożywczym, obróbce drewna, produkcji wyrobów tekstylnych i pokrewni.

Czytaj też: Radykalna zmiana na rynku pracy. Pracodawcy muszą walczyć o pracowników

Problemy z obsadzaniem wolnych miejsc pracy stosunkowo często występowały także w grupach zawodowych: robotnicy obróbki metali i mechanicy maszyn i urządzeń, specjaliści nauk fizycznych, matematycznych i technicznych oraz specjaliści do spraw zdrowia.

Czytaj też: Spawacz, kierowca, programista - to najchętniej wybierane kursy zawodowe

Najmniejsze problemy z rekrutacją w Polsce miały natomiast firmy zatrudniające pracowników z grup zawodowych takich jak: kierowcy i operatorzy pojazdów, sprzedawcy i pokrewni, pracownicy usług osobistych oraz robotnicy budowlani i pokrewni (z wyłączeniem elektryków).

* Opracowanie Sedlak&Sedlak

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.