×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

O siedzibę tej firmy walczyło wiele miast na świecie. Wygrało Opole

  • Autor: JS
  • 22 lis 2017 22:02

Na opolskim rynku pracy pojawiła się międzynarodowa i globalna firma Stefanini, dostarczająca kompleksowe usługi outsourcingowe IT. Firma otworzyła właśnie swoje biuro, zatrudniając 30 pracowników. Do końca przyszłego roku planuje zatrudnić 100 pracowników.

O siedzibę tej firmy walczyło wiele miast na świecie. Wygrało Opole
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Biuro firmy mieści się w biznes parku Office Centre Opole przy ul. Wrocławskiej. To prestiżowa lokalizacja, w której mieszczą się inne międzynarodowe firmy dostarczające nowoczesne usługi dla biznesu.

– Do Opola sprowadzamy firmy z całego świata. Cieszę się, że do wielu krajów europejskich, a także USA i Chin, które przekonały się, że warto inwestować w naszym mieście, teraz dołącza globalny potentat z Ameryki Południowej – mówił jeszcze we wrześniu, gdy firma ogłosiła swoje plany, prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. – Okazaliśmy się bardziej atrakcyjni od wielu miast z całego świata! Po Krakowie jesteśmy drugim miastem w Polsce wybranym przez tę firmę. To m.in. efekt nieustannie świetnej współpracy Opola ze środowiskiem akademickim, która procentuje przy każdorazowym zainteresowaniu biznesu naszym miastem – dodał.

Co sprawiło, że globalne przedsiębiorstwo wybrało Opole? Analiza rynków – nie tylko europejskich – wykazała, że ze względu na bardzo wysoki poziom znajomości języka niemieckiego na Opolszczyźnie jest to optymalna lokalizacja do obsługi klientów niemieckojęzycznych. Duże znaczenie ma także dynamizm i szybkie tempo, w jakim rozwija się Opole, jakość i elastyczność rynku nieruchomości, a także infrastruktury niezbędnej do uruchomienia biura. Kolejnym ważnym powodem jest pozytywne nastawienie prezydenta Opola i władz miasta oraz ogromna otwartość na współpracę z nowymi inwestorami. Te atuty wielokrotnie podkreślali przedstawiciele firmy.

Stefanini to międzynarodowe przedsiębiorstwo o brazylijskich korzeniach, dostarczające kompleksowe usługi outsourcingowe w zakresie IT i procesów biznesowych oraz wsparcie konsultingowe. Firma działa od 30 lat, a od 10 jest w Polsce. W Krakowie mieszczą się dwa biura, gdzie zatrudnionych jest ok. 200 osób, które obsługują w 12 językach przedsiębiorstwa z różnych krajów. Wyróżnikiem Stefanini jest m.in. model korporacji odbiegający od sformalizowanych wzorców amerykańskich czy zachodnioeuropejskich, nastawiony na elastyczność i rozwój pracowników.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: O siedzibę tej firmy walczyło wiele miast na świecie. Wygrało Opole

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA