Nutricia zatrudni 100 nowych pracowników

Firma Nutricia, wchodząca w skład koncernu Danone, rozpoczyna rozbudowę zakładu produkcyjnego w Opolu. Zamierza zainwestować 12 mln euro i zatrudnić 100 nowych pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nutricia zatrudni 100 nowych pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

24 paź 2013 10:04


Ma to pozwolić na zdobycie rynków w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Nowy wydział w opolskiej Nutricii będzie produkował mleko modyfikowane dla dzieci w puszkach.

„Do tej pory nie wytwarzaliśmy tego produktu. Inwestycja jest związana z nowymi rynkami zbytu i zwiększeniem wolumenu. To będzie duże przyspieszenie dla zakładu" - powiedział dyrektor zakładu Nutricia w Opolu Andrzej Drosik.

„Te nowe rynki zbytu, to będą głównie rynki w krajach Bliskiego Wschodu i północnej Afryki" - dodał Drosik.

Inwestycja pozwoli na zatrudnienie 50 nowych osób, które będą pracować bezpośrednio w nowym wydziale. W sumie zatrudnienie w całym przedsiębiorstwie, w przyszłym roku, ma się zwiększyć o 100 osób. Jest to związane z rozwojem firmy, która w Opolu będzie zatrudniać ponad 600 pracowników.

Nutricia już zaczęła szukać nowych pracowników. Będzie potrzebować m.in. automatyków, operatorów urządzeń i pracowników technicznych.

Inwestycja będzie kosztować 12 mln euro, czyli ponad 50 mln zł. „To nasze własne środki. Później będziemy chcieli skorzystać ze wsparcia jeśli chodzi o szkolenie pracowników" - poinformował Drosik.

Inwestycja już została rozpoczęta i ma się zakończyć na początku II kwartału przyszłego roku. Dzięki dobrej pogodzie., prace przebiegają bez przeszkód.

Nutricia jest liderem na rynku żywności dla niemowląt i dzieci. w Polsce. Powstała z połączenia firmy polskiej i holenderskiego inwestora w 1993 r. Obecnie zakład jest członkiem Grupy Danone.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.