Nowy rok na rynku pracy. Czego można się spodziewać?

Rynek pracy w 2016 r. nie będzie rozwijał się tak szybko jak w roku poprzednim, za to będzie stabilniejszy. Zarobki pracowników prawdopodobnie nieco wzrosną. Bezrobocie powinno wynosić od 9,9 do 10,9 proc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowy rok na rynku pracy. Czego można się spodziewać?

PODZIEL SIĘ


Autor: InfoWire.pl

31 gru 2015 8:46


W 2015 r. rynek rekrutacyjny rozwijał się bardzo dobrze. Przyszłe miesiące też będą korzystne.

- Pojawiają się informacje dotyczące nowych, licznych inwestycji np. w branży IT czy produkcyjnej. To napawa optymizmem. Myślę, że rynek pracy w 2016 r. będzie rynkiem mniej dynamicznym niż w roku 2015, ale stabilniejszym – mówi serwisowi infoWire.pl Roman Zabłocki z firmy Antal.

Jeśli chodzi o wynagrodzenia pracownicze, w ostatnich 12 miesiącach część firm z różnych sektorów gospodarczych przeinwestowała. W związku z tym wydaje się, że w 2016 r. wzrost pensji utrzyma się na podobnym poziomie lub będzie trochę mniejszy.

Kwestie związane z ustawą o pracy tymczasowej, kolejne inwestycje oraz ruchy polityczne przesądzą o stopie bezrobocia. Przewiduje się, że będzie ono oscylowało w granicach 9,9–10,9 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Pracownik 2015-12-31 13:09:44

Czyli w istocie bezrobocie może wzrosnąć i znowu powrócić do poziomu dwucyfrowego. A im wyższe bezrobocie tym mniejsza dynamika wzrostu płac albo wnawet stagnacja. Więcej osób będzie szukało dodatkowego czy wręcz nowego zajęcia. Portale takie jak (szczególnie wśród osób mieszkających przy naszej południowej granicy) czy pewnie po raz kolejny zyskają na popularności.